B450 Tomahawk Max 7.1 kulaklıkları destekliyor mu?

Siya

Kilopat
Anakartım B450 Tomahawk Max. Şu sıralar bir kulaklık alacağım fakat anakartım 7.1 teknolojisine sahip kulaklıkları destekliyor mu, bilmiyorum. Eğer desteklemiyorsa boşuna para ödemek istemiyorum.

7.1 destekli ekipman ana kartınla ilgili bir durum değil. Yani USB sürümü çok düşük aşırı eski ana kartlarda belki sorun yaşanabilir ama güncel bir Windows ve seninki gibi bir ana kartla sorun yaşamazsın. Zaten ekstra yazılım veya donanım gerektiren bir ürün değil USB'den bağlanan 7.1 kulaklıklar. Sadece desteklenen oyunlarda bazen 7.1 ayarını ayrıca oyun içi ayarlar menüsünden açman gerekebilir.

7.1 destekli ekipman ana kartınla ilgili bir durum değil. Yani USB sürümü çok düşük aşırı eski ana kartlarda belki sorun yaşanabilir ama güncel bir Windows ve seninki gibi bir ana kartla sorun yaşamazsın. Zaten ekstra yazılım veya donanım gerektiren bir ürün değil USB'den bağlanan 7.1 kulaklıklar. Sadece desteklenen oyunlarda bazen 7.1 ayarını ayrıca oyun içi ayarlar menüsünden açman gerekebilir.

Anlaşılan USB ile bağlamam gerekecek. Kasanın önündeki USB 3.0 portunu onunla meşgul etmesem, onun yerine jak girişi kullansam daha iyi olurdu. Acaba jak girişi ile de 7.1 ses alabilir miyim? Kasam Ranker Cygnus v2.

Maalesef. Onu sağlayabilmen için ekstra Razer'ın ürünleriyle birlikte ücretsiz gelen ama ayrıca da satın alabileceğin bir yazılımı var. Kulaklığın içindeki 7.1 ses kartının sesi data olarak alabilmesi ve işleyebilmesi için gerekli olan bir şey USB.

Maalesef. Onu sağlayabilmen için ekstra Razer'ın ürünleriyle birlikte ücretsiz gelen ama ayrıca da satın alabileceğin bir yazılımı var. Kulaklığın içindeki 7.1 ses kartının sesi data olarak alabilmesi ve işleyebilmesi için gerekli olan bir şey USB.

Razer Viper Mini fare de aldım. Ondan çıkıyor mu acaba bahsettiğiniz yazılım?
Bir de şöyle bir mesaj gördüm başka bir konuda:

USB ses kartı o. Anakartin ses kartı yetersizse V2 olanı al. Yok fazla para vermeyim anakartimin ses kartı yeterli dersen V2x al. Ayrıca V2 de THX var V2 x de yok. Ben V2x aldığımda (580 e aldım) eğer V2 bu fiyatta olsaydı yani 850 civarlarinda kesinlikle düz V2 alırdım.

Kafam biraz karıştı. Şöyle sorayım size @KafadanKontak hocam, bu anakart sizde olsa ve bu 2 kulaklığı da almaya bütçeniz olsa siz hangisini alırdınız?

Razer Viper Mini fare de aldım. Ondan çıkıyor mu acaba bahsettiğiniz yazılım?
Bir de şöyle bir mesaj gördüm başka bir konuda:

Kafam biraz karıştı. Şöyle sorayım size @KafadanKontak hocam, bu anakart sizde olsa ve bu 2 kulaklığı da almaya bütçeniz olsa siz hangisini alırdınız?
7.1 kulaklıkların kendi içerisindeki ses kartlarının bildiğim kadarıyla bilgisayarının ses kartı vs. ile çok kritik bir ilişkisi yok. Tek yaptığı USB portundan aldığı ses datasını eğer oyun veya uygulama da destekliyorsa sanal olarak açısal düzlemde işlemesi.

Razer 7.1 özelliği olmayan kulaklıklarına bu özelliği de eklemek için bir yazılım geliştirmiş. Yazılım belli bir sayıda uygulamayı destekliyor ve yazılımını bu uygulamalara entegre ederek kulaklığın kendi içerisinde yaptığı sanal surround olayını yazılım üzerinde yaparak sana bu deneyimi yakın bir şekilde yaşatıyor. Ama benim fikrim USB bağlantılı 7.1 kulaklıklar. Bende de Philips'in 300-400 fiyat bandında 7.1 USB kulaklığı var ve Valorant oynuyorum sıkça. Çok da memnunum. Bu ses kartlarının kulaklık standı veya usb aparat gibi versiyonları da var. Onlardan da 3.5mm jack çıkışı sağlanarak klasik kulaklıkları da 7.1 hale dönüştürebiliyorsun.

@Siya hocam açıkça hangi kulaklıkları almak istediğiniz ve bütçenizi belirtin yardımcı olayım. Ek olarak USB yani ses kartlı modeller için USB girişi olsa yeter. Asıl jak girişli modellerde anakart önemli.

Geri
Yukarı