B450 Tomahawk Max ile 870 EVO uyumlu mudur?

Bütçe
7.000 TL
Hemşehrim şöyle açıklayayım sana. PCI bir veri yoludur ve veri iletimi için kullanılır. PCI Express ise PCI yolunun daha yeni bir versiyonudur. Yeni nesil SSD disklerde 3.nesil PCI-Express yani PCIe 3.0 kullanılmakta. Teorik olarak 4000MB/s hız almana olanak sağlar bu arayüz. 970 EVO Plus alıp yeni toplayacağın sisteme takıp açılış hızı, veri iletimi gibi konularda yüksek hız elde edebilirsin.

PCI Express 4.0 arayüzü de var ama senin kartında desteği yok. O yüzden PCIe 3.0 arayüzlü 970 EVO Plus alabilirsin. (Ben de laptopuma alacağım.)

Ayrıca sistem toplama konunu forumda Sistem Toplama diye bir kategori var oraya açabilirsin.

Bu linke tıkla ve Bilgisayar Toplama menüsündesin. Konu oluştura tıklayıp konunu oluştur.
Tamamdır hemşehrim anladım, tek sıkıntı 800-900 TL civarlarında olması, sen en ucuzunu atabilirmisin bulursan? Birde plus diyorsun ya ben plusunu çok az yerde gördüm, şimdiden Teşekkür ederim
Hemşehrim PCI-e 3.0 PCI Express 3.0 demektir. Yeni SSD'ler PCI Express 3.0 kullanır. PCI-e 3.0 desteği olduğu için 970 EVO tercih edin derim.
Anladım hemşehrim sağolun, diğer arkadaşada söyledim ama sende en ucuz 970 evo plus linki bulursan atabilirmisin?

Tamamdır hemşehrim anladım, tek sıkıntı 800-900 TL civarlarında olması, sen en ucuzunu atabilir misin bulursan? Bir de Plus diyorsun ya ben Plus'unu çok az yerde gördüm, şimdiden teşekkür ederim

Anladım hemşehrim sağ olun, diğer arkadaşada söyledim ama sende en ucuz 970 EVO Plus linki bulursan atabilir misin?

Hocam 250 GB olan 500 TL
500 GB olan 900 TL
1TB olan 1700 TL
Sırayla linkleri

Hocam 250 GB olan 500 TL
500 GB olan 900 TL
1TB olan 1700 TL
Sırayla linkleri
Anladım hocam sağolun, peki sizce ne almalıyım? Bana 250 yetmez gibi geliyor çünkü şu an elimde ne bir harddisk ne de başka bir ssd var, yani 0'dan bir toplama pc için 500 gb yeterli değil mi?
Kankam peki plus yerine 790 TL'ye normal evo 970 alsam? 90 TL gibi bir farka değer mi plus olması? Yoksa sizin dediğiniz PCI-e sadece plus'damı var? Çünkü ben ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum, ssd işlemciden üstün olursa mantıklı olur mu sizce?

Son düzenleme:
Anladım hocam sağ olun, peki sizce ne almalıyım? Bana 250 yetmez gibi geliyor çünkü şu an elimde ne bir hard disk ne de başka bir SSD var, yani 0'dan bir toplama PC için 500 GB yeterli değil mi?

Kankam peki Plus yerine 790 TL'ye normal EVO 970 alsam? 90 TL gibi bir farka değer mi Plus olması? Yoksa sizin dediğiniz PCI-e sadece Plus'damı var?

Hangi oyunları oynayacaksınız ona göre öneri yapabilirim.

Valorant, CS:GO, PUBG Mobile belki, Call of Duty, GTA 5, Fortnite vs. Gibi oyunlar

Dediğiniz oyunların hepsi toplam 170 GB yapıyor. Call of Duty 30 GB olarak saydım. Gibi oyunları da 100 GB sayarsak 500 GB almanızı tavsiye ederim.
Ya da öyle yapmak yerine 250 GB olanı alıp yanına 1 TB'lik HDD alabilirsiniz
İkisi toplam 817 TL yapıyor
SSD: https://www.hepsiburada.com/samsung...mb-s-nvme-m-2-ssd-mz-v7s250bw-pm-HB00000HZUM5
HDD: Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
Dediğiniz oyunların hepsi toplam 170 GB yapıyor. Call of Duty 30 GB olarak saydım. Gibi oyunları da 100 GB sayarsak 500 GB almanızı tavsiye ederim.
Ya da öyle yapmak yerine 250 GB olanı alıp yanına 1 TB'lik HDD alabilirsiniz
İkisi toplam 817 TL yapıyor
SSD: https://www.hepsiburada.com/samsung...mb-s-nvme-m-2-ssd-mz-v7s250bw-pm-HB00000HZUM5
HDD: Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Teşekkür ederim bende 500 Düşünüyordum çünkü işletim sisteminide buna yükleyeceğim... Harddisk konusunda hiç bilgim yok birde o konuya girmek istemiyorum kafam iyice karışır, ben o zaman evo 970 plus 500gb ssd bakayım

Yeni konular

Geri
Yukarı