OpenCore B450 Tomahawk Max sistemde Ethernet ve GTX 1050 Ti tanınmıyor

EniSilinmez

Picopat
Daha fazla  
macOS High Sierra yazılımını, yükledim. Ekran kartımı ve Ethernet kartımı tanımadı. Ne yapmalıyım.

• MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600X, Corsair 8x4 3200 MHz ve GTX 1050 Ti Cerberus

Evet büyük ihtimalle o yüzdendir, güncellemeleri bitirince attığım linktekini yükleyip kurunca büyük ihtimalle düzelir.
İndirdi de güncelliyor şuan bekliyorum
Birkaç güncelleme daha geldi uzun sürecek gibi kapadım PC yi yatıyorum yarın işten geldiğim zaman bakarım ama bişey dikkatimi cekti o config dosyasını yaptıktan sonra hocam PC yavaşladı yoksa yazılımdan mı kaynaklı birşey tekrardan eline sağlık reis 🙏🏻😎

Son düzenleme:
Hocam config dosyasından dolayı yavaşlaması saçma olur, Ethernet bağlantısı için kext eklendi ve configte bulunan aynı model Mac'in yeni SMBIOS'u yerleştirildi. Yani sistemi yavaşlatacak bir şey yok, bu yavaşlamalar sürücüyü kurduktan sonra gidecektir zaten.

Hocam config dosyasından dolayı yavaşlaması saçma olur, Ethernet bağlantısı için kext eklendi ve configte bulunan aynı model Mac'in yeni SMBIOS'u yerleştirildi. Yani sistemi yavaşlatacak bir şey yok, bu yavaşlamalar sürücüyü kurduktan sonra gidecektir zaten.
Tamamdır hocam işten çıktığım zaman kalan işlere bakacağım
Tamamdır hocam işten çıktığım zaman kalan işlere bakacağım
Hocam smdi eve geldim kalan güncellemeleri yapıyorum ama açılış ekranında çok bekliyor harddisk Den kaynaklı diye düşünüyorum ben smdi bunu ssd ye kursam bu config i kullana bilirmiyim

Son düzenleme:
Evet bu config ile HDD'dekini silip SSD'ye tekrar kurabilirsiniz ama sizin SSD'niz MBR, GPT'ye çevirmeniz lazım. Onun için bu rehbere bakın ve ondan sonra kurun.

Evet bu config ile HDD'dekini silip SSD'ye tekrar kurabilirsiniz ama sizin SSD'niz MBR, GPT'ye çevirmeniz lazım. Onun için bu rehbere bakın ve ondan sonra kurun.
Tamamdır teşekkür ederim bu arada driver larımı tanıdı sorunsuz teşekkür ederim 🙏🏻
Tamamdır teşekkür ederim bu arada driver larımı tanıdı sorunsuz teşekkür ederim 🙏🏻
Tek birşey var işlemci kendini tanımıyor tanımasına da gerek yok :)

İşlemci ismini değiştirmek istiyorsanız buna bakabilirsiniz:
Rica ederim, iyi Sosyal'ler.
App storede bi oyun hakkında soru soracaktım ülkenizde desteklenmiyor diyor nasıl indirebilirim

Hocam ayarlardan Tarih ve Saat kısmından bölgeyi doğru seçtiğinizden emin olun, bir de hangi oyun? Belki Türkiye için destek verilmemiştir, ben de bir bakarım Monterey'de.

Hocam ayarlardan Tarih ve Saat kısmından bölgeyi doğru seçtiğinizden emin olun, bir de hangi oyun? Belki Türkiye için destek verilmemiştir, ben de bir bakarım Monterey'de.
Bildiğim kadarıyla Türkiye için desteklenmiyor wonderbox oyunun adı hocam
Bildiğim kadarıyla Türkiye için desteklenmiyor wonderbox oyunun adı hocam
Biraz araştırdığımda şu bilgiye ulaşmıştım Apple hesabı oluşturup bölgeyi farklı yer işeretlersek oluyormus ama doğruluk payını bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı