B450 Tomahawk vs MSI B550 -A Pro

PatrickBateman

Hectopat
Sizce 800 TL'ye B450 Tomahawk mı? Yoksa 1000 TL'ye MSI-B550-A Pro mu? 200₺ farka değer mi?
İkisi de indirimde sanırım aradaki 200 TL'ye değer mi B550 almak?
Testlere ve farka baktığım zaman PCI Express 4.0 farkı görüyorum onun dışındaki VRM thermal vs. testlerinde çok büyük bir fark yok.
AMD 2022 yılında yeni nesil soket tipini değiştirecekmiş kafamda deli sorular🥴😵‍💫

Kesinlikle B550 A PRO daha iyi bir anakart.

• PCI-E 4.0 var.
  • B550 çipset var.
  • ARGB portu var 2 tane.
  • Daha iyi VRM soğutma ve VRM yapısı var. 5950X bile takabilirsin.
  • 2 tane M.2 slotu var 1 tanesi M.2 soğutmaya sahip.
  • Type-C portu var.
  • 6 adet SYS_FAN portu var.
B450 Tomahawk sadece VRM'den ibaret bomboş bir anakart. Şu dönemde kesinlikle alınmaması gereken bir model. Maksimum 650 TL eder.

İndirim olayı insanı gerçekten cezbediyor karar veremiyorum... B550 daha fazla indirime girer mi sizce, beklemelimiyim?

Dostum zaten daha iyi bir kart olduğunu biliyorum ikisinin özelliklerinde biliyorum...
Sorun 200 TL'ye belki hiç işime yaramayacak pci 4.0 ve argb özelliğini + olarakta seneye amd nin AM5 çıkartacağini göze alarak fazladan para vermeye değip değmeyeceği😮‍💨😏. "Şu anlık" kararımı verdim zaten B550 nin biraz daha indirime girmesini bekleyeceğim zaten parça parça topluyorum donanımları...

550 nin biraz daha indirime girmesini bekleyeceğim zaten parça parça topluyorum donanımları.
uzun vadede anakartı değiştirmeden yükseltme yapabilirsiniz B550 ile. Soket değiştirmek (AM5) bence o kadar kolay olmayacak fiyat açısından. B550 alırsanız en azından 5000 serisi işlemciler ve iyi ekran kartları ile uzun yıllar kullanırsınız. Hepsiburada'daki fiyat iyi gibi, düşşse max 50tl falan düşer gibi. İncehesap 'ın cumagecesi indirimlerine bakın. 2 ya da 3 hafta önce indirime girmişti bu kart.. Normalde 1.200 tl bandında satılıyor.

uzun vadede anakartı değiştirmeden yükseltme yapabilirsiniz B550 ile. Soket değiştirmek (AM5) bence o kadar kolay olmayacak fiyat açısından. B550 alırsanız en azından 5000 serisi işlemciler ve iyi ekran kartları ile uzun yıllar kullanırsınız. Hepsiburada'daki fiyat iyi gibi, düşşse max 50tl falan düşer gibi. İncehesap 'ın cumagecesi indirimlerine bakın. 2 ya da 3 hafta önce indirime girmişti bu kart.. Normalde 1.200 tl bandında satılıyor.
Takip edeceğim, teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı