B450 vs B550 mini ITX

Muyittin

Centipat
Ryzen 5 3600 kullanacağım. VRM konusunda B450'ler yetersizmiş diye karşılaştım birkaç yerde. İleri de 4000 serisi bir işlemci alırsam B450 yetersiz kalır mı? B550LERI bekleyip satın mı almalıyım? Aradaki fiyat farkına değer mi? Bir de B450 tercih edersem hangi markayı tercih etmeyelim? MSI rakiplerinden bayağı bir önde gibi görünüyor tabloda. Şimdiden teşekkürler.
.

MSI B550 Tomahawk Max'in VRM'leri R5 3600 için gayet yeterli. 4000 serisinin hepsi içinde yeterli olacaktır.

Eğer pahalı gelirse B450 Tomahawk Max alırsınız, o da Ryzen 5 3600 için yeterli.

B550 ITX olarak bu modele bakabilirsiniz:

Bu modeli biliyorum. Arada 700 TL fark var. Fiyat farkına değer mi diye sordum ya da hangi marka VRM konusunda iyidir diye. Aorus modeli B450M ITX'de oldukça kötü çok fazla ısınıyormuş. Bu yüzden sizlere sordum.

Açıkçası fiyat farkına değer:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uygun fiyatlı olarak şu an yok ama ASRock B550M-ITX/ac modeli olabilir.

ITX sistem toplama için konu açabilirsiniz.

Türkiye şartlarında oldukça zor mini ITX sistem toplamak. Defalarca konu açtım azar azar yardım alarak bir şeyler başardım. Milimetrik hesaplar yapa yabancı formlardan YouTube kanallarından. En sonunda her şey tamam sadece işlemci ve anakartım kaldı. Toplama aşamasında güzel bir rehber oluşturacağım inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı