B450M-A PRO Max BIOS güncellemesi

Wishlavi

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, PC'mde bu aralar garip şekilde performans düşüklüğü var. Daha önce hiç BIOS güncellemesi yapmadım. Anakartım B450M-A PRO Max. BIOS güncellemelerinden hangisi indirmeliyim, doğrusunu seçip yanıtlayabilir misiniz acaba? (En son 2019'da güncellenmiş gözüküyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ani performans düşüşünü BIOS sürümünüze neden bağladınız?

En güncel Beta olmayan BIOS sürümünüz:

eskisi gibi verim alamıyorum pc den,tek güncellemediğim bios kalmıştı belki ondandır diye düşündüm oyunlarda fps yüksekken bi anda fps yarılara falan iniyor (valorant,gta 5 ,cs go gibi oyunlarda). başka ne sorunu olabilir sizce? rx580 8b 8gb gskill 3000 mhz r5 1600 işlemci 600 w 80p güç kaynağı.
Selamlar öncelikle, PC'mde bu aralar garip şekilde performans düşüklüğü var. Daha önce hiç BIOS güncellemesi yapmadım. Anakartım B450M-A PRO Max. BIOS güncellemelerinden hangisi indirmeliyim, doğrusunu seçip yanıtlayabilir misiniz acaba? (En son 2019'da güncellenmiş gözüküyor.)
ha birde sürekli driver çöktü hatası alıyorum obs ile ekran kaydı yaparken kodlama aşırı yüklendi gibi hatalar alıyorum 1 ay önce böyle şeyler yoktu sorunlar birikip önüme geldi sanki .

@Wishlavi Emin olamam fakat RAM upgrade'i yaparsanız dropları engellersiniz. 8GB RAM günümüzde yavaş yavaş etkisi kaybediyor. Sebebi direk budur diyemem ama yapabileceğiniz en mantıklı şey RAM yükseltmek. 2X8GB DUAL Channel RAM performansınızı en az %10-15 arttıracaktır.

@Wishlavi Emin olamam fakat RAM upgrade'i yaparsanız dropları engellersiniz. 8GB RAM günümüzde yavaş yavaş etkisi kaybediyor. Sebebi direk budur diyemem ama yapabileceğiniz en mantıklı şey RAM yükseltmek. 2X8GB DUAL Channel RAM performansınızı en az %10-15 arttıracaktır.
ram upgrade yapacağım bu ay içinde sadece birazcık indirime girmesini bekliyorum malum 350 tl olan ram 450 olunca biraz koyuyor.

Geri
Yukarı