Çözüldü B450M-PLUS sisteme şerit LED bağladıktan sonra düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

adam gibi adam

Femtopat
Herkese merhabalar. Bu ilk konum, biraz heyecanlıyım. Biraz da üzgün. Anakartımın üzerinde bulunan RGB LED kısmına şerit LED bağladım (2 metre) sonrasında bilgisayar siyah ekranda durup devamlı reset attı. Ardından şerit LED'i sökünce kendine geldi fakat düşük FPS alıyormuşum gibime geliyor. Sizce bir sorun olmuş mudur?
Anakart: TUF B450M-PLUS GAMING | Anakart | ASUS Türkiye

Hiç yanmadı kısa devre yoktu led i ölçmüştüm.
Peki anakart bağlantısını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Büyük ihtimalle anakarta ters bağladınız ve kısa devre oluştu. Eğer gerçekten performans düşüşü var ise, mosfetlerde yanık olabilir. Kartı bir koklamakta fayda var.

Peki anakart bağlantısını doğru yaptığınızdan emin misiniz?
Doğru bir şekilde yaptığımı hatırlıyorum.
Bilgisayarın kendine geldiği sırada American MegaTrends diye bir sayfa geldi eski bilgisayarlardaki gibi f1 e bastığımda açıldı bilgisayar.
Peki anakart bağlantısını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Büyük ihtimalle anakarta ters bağladınız ve kısa devre oluştu. Eğer gerçekten performans düşüşü var ise, mosfetlerde yanık olabilir. Kartı bir koklamakta fayda var.
Peki garanti karşılar mı ?
Yada koklamakla anlaşılır mı ?

Son düzenleme:
Doğru bir şekilde yaptığımı hatırlıyorum.
Bilgisayarın kendine geldiği sırada American Megatrends diye bir sayfa geldi eski bilgisayarlardaki gibi F1'e bastığımda açıldı bilgisayar.

Peki garanti karşılar mı?
Ya da koklamakla anlaşılır mı?

Maalesef karşılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı