B450M-PRO II alınır mı?

rukibamba

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Uganda
Daha fazla  
Meslek
Network Sistem Mühendisi,Producer,DJ
Ben bilgisayarı toplarken anakartı 2 el almıştım temizdi ama.

İleriye yatırım diyelim sistemim R5 1600 AF.
16 GB DDR4 3000MHz RAM.

1050 Ti.
Ne için kullanacaksınız? Bütçe ve işlemci belirtiniz. Güzel fiyatı var.

Bu anakartı hız aşırtma için satın aldım Ryzen 5 5600X le kullanıyorum. Ilk başta BIOS güncellemesini yaparken 2409'u yukleyin diger surumlerde goruntu alamazsiniz. ASUS'un resmi sitesinde bulunmakta. Bu guncellemeyi de yapmak için en fazla 16 GB bir flash bellek ve Rufus 2.2 yazılımını kullanarak FreeDOS olarak yüklenecek 4096 byte FAT32 formatında yüklenecek daha sonra BIOS güncellemesini de yaptıktan sonra PC açılır. Fakat bu sefer de Windows 11 Pro'yu kuramazssiniz sebebi bu BIOS sürümünün TPM2 desteklememesi. Bunun için en son sürüm olan 3211 yüklemelisiniz. Ekrana görüntü geldikten sonra o işlem daha basit yine flash inizi FAT32 4096 byte da bicimlendirdekten sonra 3211'i ASUS'un resmi sitesindeeki yönergeleri takip ederek BIOS açıkken temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz daha sonra da Windows 11 Pro'ya yükseltebilirsiniz iyi günlerde kullanın hayırlı olsun... Tek tuşla OC yaptim işlemci de RAM de Max değerlere ulaştı hiçbir sıkıntı bulunmamakta canavar gibi anakart. Biraz uzun oldu ama 1 haftadır uğraşıyorum ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı