B450M Pro'ya R5 5500 ve RX 6600 takılır mı?

Wonx

Femtopat
B450M Pro M.2 Max anakarta R5 5500 ve RX 6600 takabilir miyim? Tavsiyeleriniz neler? Anakartım yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır da B550 daha hoş olur.
bu anakart üzrendin gideceğim sıkıntım olmazsa uzun bi süre bana yeterli olacaktır o sebepten sordum yorumun için teşekkürler

Güncellemeler için dedim. Canı sıkılır, yeni işlemci falan alır diye.
işlemci olarak 3600 de tercih edebilirim pci 4.0 için anakart desteklemese bile ilerde anakartımı up ederim

bu anakart üzrendin gideceğim sıkıntım olmazsa uzun bi süre bana yeterli olacaktır o sebepten sordum yorumun için teşekkürler

işlemci olarak 3600 de tercih edebilirim pci 4.0 için anakart desteklemese bile ilerde anakartımı up ederim
5500 daha iyi bir işlemci ama 4.0 olmaması büyük eksi tamamen sizin tercihiniz 6600 için 4.0 çok daha iyi olur.

haklısınız benim bu tercih ettiğim anakart bileşenler ile birlikte beni 3 sene götürürmü tahminen
Ne yapmak istediğinize bağlı bir tık hocam oyun diyorsanız 3 sene götürür.

Bu anakart üzrendin gideceğim sıkıntım olmazsa uzun bir süre bana yeterli olacaktır o sebepten sordum yorumun için teşekkürler.

İşlemci olarak 3600 de tercih edebilirim PCI 4.0 için anakart desteklemese bile ileride anakartımı up ederim.

Anakart değiştirmeye bile gerek yok 5.nesili de destekliyor desteklemediği işlemci yok B450'nin benim kendi bilgisayarım olsa boş yere masraf etmezdim.

Geri
Yukarı