B450M S2H 2 adet SSD'yi destekler mı?

Anaesthetica

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta topladığım masaüstü makinama Toshiba OCZ 500GB RC500 taktık. Fakat ekstradan bir tane daha HDD ya da SSD ihtiyacı olacak gibi duruyor. 2.bir SSD'yi takabilir miyim? (Anakart uyumu vs), önerileriniz nelerdir? Bu konuda bilgi rica ediyorum sizlerden.

Not: 500GB boyutlu bir şey düşünüyorum. Kafamda olanlar HDD olarak WD scorpion Black ya da Samsung Evo.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 Sata portunuz ve 1 M.2 yuvanız var. M.2 Yuvasına herhangi bir SSD takmak Sata portlarından bir tanesini iptal eder. Yani 1 M.2 Takarsanız 3 adet SSD ya da HDD takabilirsiniz.

Bunun hakkında bir konu bile açmıştım zamanında.
M.2 SSD vardı o zaman sadece bilgisayarımda, 860 Evo'yu Sürekli SATA 1 ve SATA 2 portları arasında değiştirip duruyordum. Sonra SATA 5 portuna taktım. Bir anda gördü. Açıp kitapçığı okuyup düzgünce araştırınca böyle olduğunu gördüm.
@Hüseyin Boz

4 Sata portunuz ve 1 M.2 yuvanız var. M.2 Yuvasına herhangi bir SSD takmak Sata portlarından bir tanesini iptal eder. Yani 1 M.2 Takarsanız 3 adet SSD ya da HDD takabilirsiniz.
Her anakartta olmama gibi bir ihtimal olabilir mi? Arkadaşım Aorus Z390 kullanıyor bütün SATA Portları dolu ve M.2'si var ve bütün hepsi çalışıyor.

Her anakartta olmama gibi bir ihtimal olabilir mi? Arkadaşım Aorus Z390 kullanıyor bütün SATA Portları dolu ve M.2'si var ve bütün hepsi çalışıyor.
Z serisi bir anakart'da olmaması daha muhtemel çünkü daha iyi bir Chipseti var. Özellikler kısmına ya da Reddit'de vs. turlayınca cıkıyor bilgiler.
B350 serisi anakartlarda var diye biliyorum. Ama 450 serisi hakkında bir bilgim yok.

SSD alsam daha iyi olacak gibi, su anzaten bir tane M2 yuvasını kullanıyorum,
peki bir diğer soru, örneğin SSD aldım diyelim Samsung Evo bunun ömrü sizce ortalama en kadar olur ? Yani özel kişisel verilerimi de orada tutmayı planlıyorum,ileride bir problem olduğunda verileri oradan almak HDD'den almaktan daha mı zor hale gelir arkadaşlar ?

Geri
Yukarı