B450M S2H anakart OC voltaj

aahmettjpg

Femtopat
Ben Ryzen 3 1200 AF işlemcimi 3.1 GHz'den 3.9'a boostladım voltaj ayarını AMD Ryzen Master'de yaptım çünkü B450 BIOS'unda tam 1.1625 voltajı nereden verebileceğimi bulamadım ama bilgisayarı kapat aç yaptığımda voltaj tekrar 1.25'e dönüyor AMD Ryzen Master yüzünden BIOS üzerinden tam 1.1625 v verebileceğim bir yer var mı ya da AMD Master da bu ayarı kalıcı nasıl yaparım bu arada overclock u stok soğutucu ile yaptım şaka gibi değerlerim var boşta 3.9 GHz Cinebench'den 1.1625 v de 3428 skor aldım boşta işlemci stok fan ile 30 derece yükte AIDA 64 ile 54 derece Prime95 ile 70 derece aşırı iyi buldum ben sizinde yorumlarınızı alabilirim. Ve son olarak AIDA 64 ile AMD Ryzen Master'ın sıcaklıkları 5 10 derece farklı gösteriyor hangisi tam doğru olan sonucu verir.
Ve ekleyeceğim bir şey daha var overclcoksuzken derece birden fırlamıyordu overclocklu halinde bazen 5 8 10 derece falan fırlıyor normal midir sorun teşkil eder mi hemen çıkıyor sonra geri düşüyor ama AIDA64 de böyle değil bu fırlamalar Ryzen Master'de gözüküyor çok nadir AIDA64 de de fırladığını gördüm.
indir.png

Son düzenleme:
Yukarı