B450M S2H anakarta hangi sıvı soğutma türleri takılabilir?

HamzaAts

Decapat
Daha fazla  
Ben sıvı soğutma olarak Arctic Liquid freeze 240'i almak istiyordum fakat benim RAM'le kasa tepesine kadar alanım 60mm o yüzden siparişimi iptal ettim. Yani anakartıma da tam bilgim yok ama ARGB takamıyorum. En iyi fiyat performans uzun ömürlü alabileceğim sıvı soğutucu önerileriniz var mıdır?

• Anakart B450M S2H.
  • İşlemci R5 3600 (OC yapacağım)
  • RAM Corsair Vengeance LPX 8x2 3200.
  • Thermaltake Versa t25.
1606298346135.png

Radyatör kalınlığını kontrol ettim, uyacaktır gördüğüm kadarı ile. RGB destekli, ARGB değil.

Ne kadar OC yapacağını bilmiyorum, ama benim gibi 4.2GHz 1.2v bandında kullanacaksan bu da yeterli olacaktır. Kendim de kullanıyorum.

veya

Raijintek kaliteli bir marka, aynı şekilde yeterli olacağını düşünüyorum.

Radyatör kalınlığını kontrol ettim, uyacaktır gördüğüm kadarı ile. RGB destekli, ARGB değil.

Ne kadar OC yapacağını bilmiyorum, ama benim gibi 4.2GHz 1.2v bandında kullanacaksan bu da yeterli olacaktır. Kendim de kullanıyorum.

Veya.

Raijintek kaliteli bir marka, aynı şekilde yeterli olacağını düşünüyorum.

Anladım çok teşekkürler benim ilk sıvı soğutmam olacak kablolamasını yaparken neyi neye takacağım onun hakkında bir bilginiz var mı acaba? Ben Arctic 240 alma planıyla çıktığım için 1 adet kablo biliyorum oda CPU fana takılıyor bunlarda RGB de var hangi kabloyu hangisine takacağım acaba?

Bu üründe karşıma çıktı bunu da tercih olarak eklemeli miyim bir de şu an kullandığınız Deep cooldan memnun musunuz?

Bu üründe karşıma çıktı bunu da tercih olarak eklemeli miyim bir de şu an kullandığınız Deep cooldan memnun musunuz?

ML240l v2'nin fanları ve pompası uzun vadede sorun çıkaran bir model. Önermiyorum.
Kendim kullandığım soğutucudan memnunum. Fanlarından garip bir cızırtı sesi geliyor ama kısık. Kulaklık takınca duyulmuyor zaten.

Anladım çok teşekkürler benim ilk sıvı soğutmam olacak kablolamasını yaparken neyi neye takacağım onun hakkında bir bilginiz var mı acaba? Ben Arctic 240 alma planıyla çıktığım için 1 adet kablo biliyorum oda CPU fana takılıyor.

Genelde tavsiye edilen pompa için aio_pump pinleridir, ama anakart düzleminde göremedim. CPU_FAN'a takılacak bu bağlamda. Sıvı soğutmanın RGB bağlantılarını anakartın ilgili RGB pinlerine yapmanız lazım, bunun için çoklayıcı gerekebilir. Ben bir video bırakayım daha net anlaşılır. Yazıyla anlatılmıyor :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi pek çok video var. Technopat'ın sistem toplamalarındaki sıvı soğutma montajlarından da bir şeyler kapabilirsiniz. Benim şu an değinmek istediklerim:

- Termal macunu çok sürmeyin, bezelye tanesi kadar yeter.
- Pompayı sıkarken çok bastırmayın ve fazla sıkmayın, sıkarken çarprazlardan olacak şekilde sıkın.
- Fanları radyatöre takarken kabloları arka kapağa doğru gönderecek şekilde ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı