B450M S2H anakartta Secure Boot açılamıyor

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
RAM
16 GB 3200MHz
İşlemci
Ryzen 5 3500X
Secure Boot'u aktifleştiriyorum ama Enable'ın altında not active yazıyor ve kontrol ettiğimde cidden açılmamış oluyor. Nasıl açabilirim? Anakart B450M S2H.

1651522396911.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam Secure Bootu açtığınız panelde Restore Factory Keys diye bir yer olması lazım. Onu uygulayıp, BIOS'a çıkıp girdikten sonra tekrar deneyin.

Yanlış hatırlamıyorsam Secure Bootu açtığınız panelde Restore Factory Keys diye bir yer olması lazım. Onu uygulayıp, BIOS'a çıkıp girdikten sonra tekrar deneyin.
Deniyorum. Şuan açık ama yeniden başlarken "Invalid signature detected. Check secure boot policy in setup." hatası aldım. Bir sorun yaratır mı?

Deniyorum. Şuan açık ama yeniden başlarken "Invalid signature detected. Check secure boot policy in setup." hatası aldım. Bir sorun yaratır mı?
Fast Boot ayarını açıksa kapatıp deneyin. Olmaz ise Launch CSM ayarını açıksa kapatın, kapalıysa açın. Son olarak güvenlik sekmesinde ki Secure Boot Control ayarına da aynı işlemleri gerçekleştirip kontrol edin.

Fast Boot kapalı. Launch CSM'yi bulamadım. Aynı şekilde Secure Boot Control'ü de bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı