B450M S2H BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

Ufuk Şimşek

Hectopat
Katılım
30 Ocak 2016
Mesajlar
23
Merhaba, benim başlıkta belirttiğim üzere B450M S2H anakartım var. Bu anakarta BIOS güncellemesi yapmak istedim. F60E sürümüne geçtim Q flash yöntemi ile fakat sonrasında bilgisayara görüntü gelmedi. Ben de araştırınca bu sürüme direkt geçişlerde türlü sebeplerden problem olabildiğini gördüm ve sıfırlamak istedim bilgisayarı. Güçten çekip önce clear CMOS denedim sonra BIOS pilini 5 dakikadan fazla çıkardım geri taktım fakat hala görüntü alamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gerek var mı bilmiyorum ama sistemin geri kalanı:
Sapphire RX590 Nitro+
Ryzen 3 3300X.
Gigabyte B450M S2H.
8x2 XPG 3200 MHz RAM.
 
KS
KS
U

Ufuk Şimşek

Hectopat
Katılım
30 Ocak 2016
Mesajlar
23
Sorunun kaynağı o değil gibi. BIOS güncelleme işleminin başarısız olduğunu düşünüyorum. Anakartı servise yollayın onlar hallederler.
Ben de öyle düşünüyorum ama başka çare bulamadım. Bir de güncellemede bir sıkıntı gözükmüyordu stabil bir şekilde %100e kadar ulaştı bilgisayar baştan başlayacak dedi ve gitti sonra
CTRL Home, CTRL Page Up, CTRL Page Down ayrı ayrı deneyin.
Bilgisayarı çalıştırdım siyah ekrana bakarken denedim yazdıklarınızı bir değişiklik olmadı.
 
KS
KS
U

Ufuk Şimşek

Hectopat
Katılım
30 Ocak 2016
Mesajlar
23
Yapacak bir şey yok. BIOS sıfırlamak işe yaramadıysa anakartı servise gönderin. Onlar ücretsiz bir şekilde hallediyor zaten.
Mecbur öyle yapacağım belki bir çözüm çıkar diye bir umut konu açtım tam da vize haftası birsürü ödev vardı yapmam gereken çok saçma sapan bir zamanlama oldu.
 

Yeni konular

Yukarı