B450M S2H BIOS Q-Flash, Flash belleğimi algılamıyor

ogunbey99

Centipat
Daha fazla  
Anakartım B450M S2H. Flash diskim bozuk değil çünkü bilgisayar çalışır vaziyette iken flash belleğimi görebiliyorum. Flash diskten format atabiliyorum BIOS USB flash belleği görüyor. Fakat aynı flash belleği biçimlendirip içine BIOS güncelleme dosyalarını atıp BIOS'a girip Q-flash seçeğine tıklayınca USB belleğim görünmüyor. Sorunu ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Mevcut BIOS sürümüm F50

Güncellemek istediğim BIOS sürümü F62D
Sorunu çözdüm NFTS şeklinde biçinlendirdiğim için BİOS flash diski görmüyormuş. FAT32 şeklinde biçimlendirip içine BİOS güncelleme dosyalarını tekrar yükledim. BİOS bu sefer flash diski gördü. Update'i yapabildim.

Son düzenleme:
Anakartım B450M S2H. Flash diskim bozuk değil çünkü bilgisayar çalışır vaziyette iken flash belleğimi görebiliyorum. Flash diskten format atabiliyorum BIOS USB flash belleği görüyor. Fakat aynı flash belleği biçimlendirip içine BIOS güncelleme dosyalarını atıp BIOS'a girip Q-flash seçeğine tıklayınca USB belleğim görünmüyor. Sorunu ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Mevcut BIOS sürümüm F50.

Güncellemek istediğim BIOS sürümü F62D.
Sorunu çözdüm NTFS şeklinde biçinlendirdiğim için BIOS flash diski görmüyormuş. FAT32 şeklinde biçimlendirip içine BIOS güncelleme dosyalarını tekrar yükledim. BIOS bu sefer flash diski gördü. Update'i yapabildim.

Hocam sorunu çözebildiniz mi?

@Ricky Sanchez hocam bendeki anakart eski model Gigabyte. BIOS'u downgrade etmeye çalışmıştım, flash belleği FAT32 yapınca anakart flash belleği gördü.

Gigabyte B450M S2H support sayfasında CPU listesi:

@Ricky Sanchez hocam bendeki anakart eski model Gigabyte. BIOS'u downgrade etmeye çalışmıştım, flash belleği FAT32 yapınca anakart flash belleği gördü.

Gigabyte B450M S2H Support sayfasında CPU listesi:

Hocam benim BIOS'u upragde etmem lazım ama Ryzen 5 nesil desteği F60 geldi galiba qflashla yapabileceğime emin misiniz?

@@Ricky Sanchez bilgim yok hocam. Ben sadece FAT32 ile flash belleğe format atınca, anakartın flash belleği gördüğünden bahsettim. ExFat yada NTFS olunca flash belleği görmemişti. Ben downgrade etmeye çalıştım ama downgrade yapamadım, izin vermedi. Bendeki anakart: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK

Yeni konular

Geri
Yukarı