B450M S2H ile Ryzen 5 2600 uyumlu mu?

HolyChampagne

Centipat
2 hafta önce kendi işlemcimi (Ryzen 3 2200G) satıp Ryzen 3 3100 işlemci aldım fakat çalışmadı. Birçok kez denedim ama çalışmadı. Bilgisayarın ışıkları fanları çalışıyordu ama monitörde no signal hatası vardı. Şimdi Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, aynı sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 hafta önce kendi işlemcimi (Ryzen 3 2200G) satıp Ryzen 3 3100 işlemci aldım fakat çalışmadı. Birçok kez denedim ama çalışmadı. Bilgisayarın ışıkları fanları çalışıyordu ama monitörde no signal hatası vardı. Şimdi Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, aynı sorunu yaşar mıyım?
İşlemciniz sorunlu olabilir. Garantisi varsa garantiye göndermeyi deneyin bence.

Yüksek ihtimalle BIOS sürümünüz eskiydi, o nedenle çalışmamıştır. 2600'ü direk çalıştırabilirsiniz, BIOS güncelledikten sonra 3100'ü de çalıştırabilirsiniz.

3100 dahili bir grafik birimine sahip değil. Bu yüzden görüntü alamamış olabilirsiniz.

Ekran kartınız var mıydı?

3100 anakart üzerinden ekran kartı görevi görmez. Harici ekran kartın yok ise no signal almış olabilirsin. Harici ekran kartın var ise BIOS sürümünü kontrol et.

2 hafta önce kendi İşlemcimi (Ryzen 3 2200G) satıp Ryzen 3 3100 işlemci aldım fakat çalışmadı. Birçok kez denedim ama çalışmadı. Bilgisayarın ışıkları fanları çalışıyordu ama monitörde no signal hatası vardı. Şimdi Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, aynı sorunu yaşar mıyım?

BIOSa Update yaptiysan Ryzen 3th çalişirdi

İşlemciniz sorunlu olabilir. Garantisi varsa garantiye göndermeyi deneyin bence.

İşlemciyi iade ettim şimdi 2600 almayı düşünüyorum.
3100 dahili bir grafik birimine sahip değil. Bu yüzden görüntü alamamış olabilirsiniz.
Ekran kartım var ekran kartına bağlıydı sistem
Ekran kartınız var mıydı?

Evet.
3100 anakart üzerinden ekran kartı görevi görmez. Harici ekran kartın yok ise no signal almış olabilirsin. Harici ekran kartın var ise BIOS sürümünü kontrol et.

Ekran kartım var ama BIOS sürümünü kontrol edemiyorum çünkü direk no signal hatası geliyor.
Bıosa Update yaptiysan Ryzen 3th çalişirdi.

Yapamadım çünkü direk no signal hatası alıyorum ekrana hiçbir şey gelmiyordu.

Açılırken Del tuşuyla biosa giremiyorsan başka bir işlemciyle denemen gerekebilir. Maksat, uyumlu bir işlemci takıp bilgisayarı açabiliyor olmak.

Geri
Yukarı