B450M- S2H sistemde 1x16 GB vs 2x16 GB RAM

BreakRuless

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Şu an kullandigim anakart B450 S2H V2'dir. Yanlış hatirlamiyorsam 64 GB'a kadar destek veriyor. Benim sorum su; şu an anakartta tek slot 16 GB kullanıyorum. Herkes cift slotun daha iyi olacağıni soyluyor. Videolarda farki gorebiliyorsunuz ama guncel oyunlar 16 GB'da gayet akici bir sekilde ilerliyor. Yanina bir 16 daha taksam, 32 olsa 8x2'deki gibi, sistemimde fark yaratir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

ama guncel oyunlar 16 GB'da gayet akici bir sekilde ilerliyor. Yanina bir 16 daha taksam, 32 olsa 8x2'deki gibi, sistemimde fark yaratir mi?
Oyunlar aslında 2x8 dual channel 16GB şeklinde özellikle de Ryzen kanadında daha akıcı bir şekilde ilerliyor, aslında bu işin özellikle de işlemci odaklı senaryolarda Intel'i AMD'si fark etmiyor özellikle bir de sizinki Ryzen tabanlı olduğu için çift kanal + yüksek bellek frekansları işlemcinin optimum performansı sağlayabilmesi açısından büyük bir önem taşıdığı gibi hazır testleri incelemişken Ryzen XY00 + 1x16 vs 2x8 veya 1x16 vs 2x16 şeklindeki videoları değerleri inceleyerek bakabilirsiniz. Benim önerim, elinizde 1x16 varken 2x16 olur, tabii eğer çok ihtiyacınız yok ve işimi bu şekilde de görüyor diyorsanız boşa masrafa gerek yok.

Geri
Yukarı