B450M S2H üzerinde R5 1600 AF'ye overclock nasıl yapılır?

Spartacus 58

Decapat
Arkadaşlar bu anakart modeli ile overclok yapmak istiyorum. R5 1600 AF var elimde, 3.9 yapmak istiyorum. İşlemcim pek ısınmıyor, şu ana kadar Max 55 gördüm. Bazı yerler de sadece GHz değerini ayarladığımda anakart otomatik voltaj değerini ayarladığı yazıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a gir Overclocking bölümüne gel ve oradan expert modunu sec. CPU Ratio bölümünden vermek istediğin GHz gir. Ornek; 4.1 GHz için 41 yaz. Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost OverDrive'i disabled yap. CPU Core voltageyi Auto'dan override voltage yap. Altta çıkan Auto yazan yere tıkla ve mesela 1.320V yaz. Sonra CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. F10'de kayıt et. Hadi kazan mubarek ola, AF modelini 4.1'de kullanıyoruz. Soğutucu stok değilse yapıştır. Prime95 Small FFTs testi ile 10 Dk test yapsan yeter.

BIOS'a gir Overclocking bölümüne gel ve oradan expert modunu sec. CPU Ratio bölümünden vermek istediğin GHz gir. Ornek; 4.1 GHz için 41 yaz. Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost OverDrive'i disabled yap. CPU Core voltageyi Auto'dan override voltage yap. Altta çıkan Auto yazan yere tıkla ve mesela 1.320V yaz. Sonra CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. F10'de kayıt et. Hadi kazan mubarek ola, AF modelini 4.1'de kullanıyoruz. Soğutucu stok değilse yapıştır. Prime95 Small FFTs testi ile 10 Dk test yapsan yeter.

Baya güzel anlattım tek tek bakacağım da ben stok sogutucuyum şu an 3.9 veya 3.8 benim için yeterli değerler upgrade edene kadar götürsün birkaç ay sadece 3.8'de 0.072 v ile açılmıştı sistem ama sonra test etmeden kapatmıştım onun üzerinden mi gideyim

Yeni konular

Geri
Yukarı