B450M S2H V2 BIOS güncellemesi sonrası açılmıyor

selahattin708

Decapat
Daha fazla  
Gigabyte B450M S2H V2 anakartıma BIOS Update yaptım ve sonra Windows ekranı geldi, PC açıldı. Sonra yeniden başlattığımda yeşil ekranla karşılaştım ve görüntü bir daha gelmedi. CMOS reset denedim, yani direkt BIOS pilini söktüm, bekledim. Taktım olmadı. Clr_cmos pinlerini birbirine değdirip denedim olmadı. Güç kaynağı enerji kablosu çıkarttığımda denedim, hepsini olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Gigabyte B450M S2H V2 anakartıma BIOS Update yaptım ve sonra Windows ekranı geldi, PC açıldı. Sonra yeniden başlattığımda yeşil ekranla karşılaştım ve görüntü bir daha gelmedi. CMOS reset denedim, yani direkt BIOS pilini söktüm, bekledim. Taktım olmadı. Clr_cmos pinlerini birbirine değdirip denedim olmadı. Güç kaynağı enerji kablosu çıkarttığımda denedim, hepsini olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Tahminimce BIOS zarar görmüş.

Benzer durum bende de oldu pili çıkarma CMOS resetleme hepsini denedim bilgisayar açılmadı. Artık servis yolu göründü diye bilgisayarı aksam kapatıp tüm kablolarını söküp hole bıraktım. Sabah iş yerine getirince tozlanmış diye bir güzel temizledim RAM'lari ekran kartını söktüm. Sonra son bir defa deneyeyim diye çalıştırdım ta da bilgisayar açıldı :) birkaç sefer kapatıp açtım bir sorun görünmüyordu BIOS'ta son sürüm F61C görünüyor. Denemelerden birinde Gigabyte yazısında takılı kaldı ama resetleyince tekrar açıldı. Sorun çıkarırsa eski sürüme geri dönmeyi düşünüyorum. Ayrıca RAM Windows'ta 16 GB 8 GB kullanılabilir görünüyordu, Update'den sonra 16 GB 15 kullanılabilir görünüyor.

Geri
Yukarı