B450M S2H V2 sistem Gigabyte yazısında donuyor

Emre Bayam

Decapat
Merhaba bir gün PC'yi açtım ve anakart yazısında PC dondu ve yeniden başladı. OC otomatik onarmaya attı. USB'den temiz kurulum yaptım ama sonuç yine aynı. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim RAM sök tak SSD değiştir vb. sadece farklı ekran kartı denemedim. Yardımcı olabilecek var mı?
Sistemim;
Gigabyte B450M S2H v2.
XPG 8x2 16 GB 3000MHz RAM.
Adata XPG 512 GB M.2 SSD.
ASUS Dual RX 5500 XT 4 GB.
Ryzen 3 3100.
Kasa ve PSU Cooler Master.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemeyi deneyin.

Bir de format attıktan sonra Windows ekran kartı driverini bulur ya ekran kararır ekran kararınca PC yeniden başlıyor ve donuyor aynı yerde sonra otomatik onarmaya atıyor.
Format atabildiniz galiba anlaşılan, formattan sonra lan kablosunu çekin, Windows driveri yükleyemesin. Birde öyle dener misiniz. Ekran kartında da sorun olabilir, olmadı ekran kartınızı başka bir kasada deneyin.

Bir de format attıktan sonra Windows ekran kartı driverini bulur ya ekran kararır ekran kararınca PC yeniden başlıyor ve donuyor aynı yerde sonra otomatik onarmaya atıyor.
Başka bir anakartta deneme imkanınız var mı? Eğer başka bir anakartta da aynı sorun oluyorsa farklı bir sorun var demektir.

Format atabildiniz galiba anlaşılan, formattan sonra lan kablosunu çekin, Windows driveri yükleyemesin. Birde öyle dener misiniz. Ekran kartında da sorun olabilir, olmadı ekran kartınızı başka bir kasada deneyin.
Windows kendi yüklemeye çalışırken kapandı bende amd sitesinden indirip kuruyordum ki yine aynı sorun oldu ve klavye mouse ışıkları kesildi daha sonra mavi ekran verdi acaba power ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi ?
Başka bir anakartta deneme imkanınız var mı? Eğer başka bir anakartta da aynı sorun oluyorsa farklı bir sorun var demektir.

İmkanım yok garantiye vermeyi düşünüyorum.
Ayrıca o mavi ekrandan sonra ekran kartından garip bir ses geldi zaten driver yüklerken kapanıyorsa ekran kartı ile alakalıdır sanırım anakart veya başka bir şey bunu tetitkler mi?
Format atabildiniz galiba anlaşılan, formattan sonra LAN kablosunu çekin, Windows driveri yükleyemesin. Bir de öyle dener misiniz? Ekran kartında da sorun olabilir, olmadı ekran kartınızı başka bir kasada deneyin.

Ayrıca chkdsk restore health kodlarını güvenli modda yazınca PC açılıyor tek seferlik tekrar kapayıp açınca açılmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı