B450M S2H ve Ryzen 5600G ekran gelmiyor

Esque

Kilopat
Daha fazla  
Ekran, mouse-klavye, anakart ışıkları (olmadı gerekiyor mu bilmiyorum) gelmiyor. Her şeyi denedim ama çözemedim, BIOS Update ile ilgili diye düşünüyorum fikri olan var mı?

@Lee Yubin bildiğim kadarıyla B450'lerin neredeyse hiç birisi 5000 destekli gelmiyor. Hazır sistem satanlar da BIOS güncelleyip gönderiyordu.
Doğrudur. 3000 serisi çıktığında BIOS güncellemesi ile gelen modeller de çıktıydı da ondan acaba şimdi de böyle yapıyorlar mı diye bilmediğimden bi sorayım dedim yine de.
Aynı anakarta sahibim. 3000 ready yazıyor. AMD Ryzen 5 1600 AF'yi sorunsuz kullanabilir miyim?
Kullanırsın.
Peki ne kadar performans farkı olur. Atıyorum FX 8320 ile testte 10 k puan aldıysam R5 1600 AF ile kaç alırım?
Oyunlarda da %40-50 artış olur ama kesin değil tabi tahmini olarak söylüyorum. Yine de tabi ki hissedeceğiniz bir artış olacaktır sonuçta DDR4'e geçtiniz.

Ne zamandır gelmiyor?
En son ne yaptınız bilgisayarla? Herhangi bir parçayı söktünüz mü?

En basit ihtimalden başlayalım;
PSU şalteri açık mı?

Ben direk işin teknik kısmına girdim, BIOS güncellemesini düşünemedim :/
Hocam anakart-işlemci-ram değiştirdim. Bugün montajını yaptım ama dediğim gibi bu sorun çıktı. Neyse eski işlemci takıp güncelledikten sonra kullanabilirim o zaman.

Geri
Yukarı