B550 anakart önerisi

Aluccard

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Ryzen 7 5800X ile RX580 8 GB sistemim için anakart seçiminde kararsız kaldım. RGB kullanmıyorum. Wi-Fi'ye ihtiyacım yok. Fazla USB portuna gerek de yok. Performans istiyorum sadece. Şu anlık auros Pro veya ROG B550-F düşünüyorum. Karasız kaldım. Önerilerinizi bekliyorum.

İkisi de üst seviye B550'lerden. İkisi de kesinlikle üzmeyecektir. Performans olarak Aorus bir tık önde olabilir, doubler kullanılmış VRM yapısında. Ayrıca OC seçenekleri olarak da ASUS sıkıntılı oluyor, kısıtlı oluyor. Ancak benim tercihim yine ROG F olurdu muhtemelen, çok yakışıklı kart be 😁

Asus ROG B550-A Gaming, B550-F’den biraz daha ucuz. Bire bir aynı anakart. F siyah, A beyaz renk. Auros Pro ve Auros Elite B550’de gayet güzel. MSI MAG B550 Tomahawk’a da bakabilirsiniz. Bunların arasında sıcaklık değerlerine, fiyata ve hangi marka istediğinize göre karar verin.

Oyunu ekran kartı oynatır, İşlemciyi i3 alıp ekran kartını 2060 yapsan 2 kat fazla FPS alırsın.

Hiç RX 580 falan alma, elindeki 1050 Ti'ı kullan ve daha sonra sağlam ekran kartı al. Ya da işlemciyi 10400F yap, en azından 2060 SUPER falan al.

Geri
Yukarı