B550 Anakartları almanın amacı ne?

Makaleler
1
Merhabalar. Aklıma takılan bir şey var. Madem 6. nesilde AM5 soketlere geçilecek, neden o zaman B550'ye bu kadar para bayıyoruz? En kalitelisinden B450 alsak yetmez mi?

Çok düz düşünüyorum, yanlış düşünüyor olabilirim. Büyük ihtimal unuttuğum şeyler var fakat sormadan da yapamazdım.

Bildiğim kadarıyla en kötü B550, en iyi B450'den soğutma performansı açısından daha güçlü. Emin değilim ancak.
Öyle bir şey yok diye biliyorum ben de. Git tomahawk al, B550'den neredeyse hiç fark kalmıyor zaten.

PCIe Gen 4 desteği, üst seviyede iyi VRM yapısı, 2-4 M.2 destekleri, ARGB portu128 GB RAM desteği gibi birçok X570 özelliğini daha ucuza sunmaları kısaca.
Yani tamam, iyi bir VRM için güzel bir B450 alsak da yetmez mi? Ben olsam soket değişeceği için B550 için bu kadar para baymazdım. Bin liralık B450 anakartlarda da 2 tane M.2 vardı diye biliyorum.

Yani tamam, iyi bir VRM için güzel bir B450 alsak da yetmez mi? Ben olsam soket değişeceği için B550 için bu kadar para baymazdım. Bin liralık B450 anakartlarda da 2 tane M.2 vardı diye biliyorum.

Çoğu B450 anakartta ARGB'den eser bile yok. Ayrıca PCI-e 4.0 desteği büyük artı. Hem NVMe SSD hem de ekran kartı olarak. Ayrıca belli bir yerden sonra VRM konusunda B450'leri solluyor. Eğer PCI-E 4.0 ile işiniz yok ise çok gerekli değil. Birde Resizeble Bar olayı var.

Geri
Yukarı