B550 Aorus Elite, 5900X'i rahat besler mi?

Hocam yani aorus b550 elite ileriye dönük olarak çok yeterli değil mi? Ve 5900x oyunlarda tam performans çalışır mı?
Soğutucu pf360 olucak

Evet çalışır. Çok az bir OC bile yaptırır. Ama ileride 5950X takmak isterseniz sıkıntı çıkaracaktır.

Evet çalışır. Çok az bir OC bile yaptırır. Ama ileride 5950X takmak isterseniz sıkıntı çıkaracaktır.

Yok hocam ben 5950X almam çünkü aşırı pahalı onun yerine 6000 serisi için sistem toplarım tabii fiyatlar biraz uygun olursa

Hocam yani diğer arkadaşın dediği şeylere hiç takılmayayım değil mi?

Yok hocam ben 5950X almam çünkü aşırı pahalı onun yerine 6000 serisi için sistem toplarım tabii fiyatlar biraz uygun olursa

Hocam yani diğer arkadaşın dediği şeylere hiç takılmayayım değil mi?

Evet takılma. Ama bu konuya bakacak sonuçta. Yine de kanıtlamaya çalışsın bakalım.

Aorus Elite yerine Tomahawk veya Strix B550-A çok daha mantıklı olur. Özellikle sistemde bolca fan kullanılacaksa Tomahawk öneririm. Diğer bahsettiğim modellere ek 2 adet fan portu daha var. Ekstra olarak Type-C çıkışı da bulunuyor.

Aorus Elite yerine Tomahawk veya Strix B550-A çok daha mantıklı olur. Özellikle sistemde bolca fan kullanılacaksa Tomahawk öneririm. Diğer bahsettiğim modellere ek 2 adet fan portu daha var. Ekstra olarak Type-C çıkışı da bulunuyor.

Bir de sizin fikrinizi almak isterim. B550 Aorus Elite o işlemciye rahat yetebilir mi sizce? ROG STRIX X570-F ile aynı sınıf VRM'leri kullanıyor.

Attığın anakarttan daha iyi.
1624374355610.png

Attığın anakarttan daha iyi.
Eki Görüntüle 1078538
Peki şunu sorayım ilk başta diyelim ben aorus elite aldım 5900x için daha sonra 5950x geçmek istersem aorus master x570 alırsam sistemde herhangi bir sıkıntı çıkar mı veya sistemde bulunan bilgilerimde sıkıntı çıkar mı?
@BerkayZ87, MSI B450 Tomahawk MAX ile Ryzen 7 5800X kombosu yapmış durumda. Henüz bir sorun yaşadığını da görmedik. Burada saydığımız 2-3 anakart hayli hayli yetecektir.
Peki şunu sorayım ilk başta diyelim ben aorus elite aldım 5900x için daha sonra 5950x geçmek istersem aorus master x570 alırsam sistemde herhangi bir sıkıntı çıkar mı veya sistemde bulunan bilgilerimde sıkıntı çıkar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı