B550 Aorus Elite, 5900X'i rahat besler mi?

@Kckc sıkıntı çıkmaz. Ancak biraz anlamsız masraf oluşturur. Onun yerine işlemci olarak R7 5800X ve X570 Aorus Master veya farklı üst seviye model alınıp, ileride sadece işlemci yükseltmesi yapılabilir.

Her anakartın performansı bir olmaz ben onu demeye çalışıyorum ve emin olmadığımı söyledim o anakart için kesinlikle olmaz demedim.
Peki şunu sorayım ilk başta diyelim ben aorus elite aldım 5900x için daha sonra 5950x geçmek istersem aorus master x570 alırsam sistemde herhangi bir sıkıntı çıkar mı veya sistemde bulunan bilgilerimde sıkıntı çıkar mı?

Peki şunu sorayım ilk başta diyelim ben aorus elite aldım 5900x için daha sonra 5950x geçmek istersem aorus master x570 alırsam sistemde herhangi bir sıkıntı çıkar mı veya sistemde bulunan bilgilerimde sıkıntı çıkar mı?
Ayrıca bütçeni bilmediğimden ötürü kaliteli bi anakart önerdim dostum. Eğer bütçeni aşarsa o anakart aorus elit alabilirsin rahatlıkla kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Her anakartın performansı bir olmaz ben onu demeye çalışıyorum ve emin olmadığımı söyledim o anakart için kesinlikle olmaz demedim.

Ayrıca bütçeni bilmediğimden ötürü kaliteli bi anakart önerdim dostum. Eğer bütçeni aşarsa o anakart aorus elit alabilirsin rahatlıkla kullanabilirsin.

Birincisi o video kandırmacadan ibaret. İkincisi bunu bildiğini umuyorum Dünya OC rekoru B550 anakart ile kırıldı. Onun dışında çipset yapılarından dolayı 1 en fazla 2 FPS fark olabilir, ama o video çok abartı. Onun dışında ben sizinle bu konuyu tartışmıyorum. konu sahibine bu işlemci için en az B550-E alınması gerekiyor dediğiniz için tartışıyorum. Neden en az B550-E açıklar mısınız? Ayrıca 4.5 GHz işlemciyi anakart yüzünden 4.3 GHz kullanmak nedir? Asıl bu sallama. B450 S2H olsa neyse ki o anakart bile çok stabil ve düzgün bir şekilde R5 5600X çalıştırabiliyor.

Birincisi o video kandırmacadan ibaret. İkincisi bunu bildiğini umuyorum Dünya OC rekoru B550 anakart ile kırıldı. Onun dışında çipset yapılarından dolayı 1 en fazla 2 FPS fark olabilir, ama o video çok abartı. Onun dışında ben sizinle bu konuyu tartışmıyorum. konu sahibine bu işlemci için en az B550-E alınması gerekiyor dediğiniz için tartışıyorum. Neden en az B550-E açıklar mısınız?
Dostum keşke agresif girmeseydin konuya eğer yanlış biliyosam doğru bilginin kanıtını atıp hem beni hem arkadaşıda bilgilendirebilirdin. Dememin sebebi testleri gözden geçirdim ve b550ler arasında en iyi performansa sahip olduğunu gördüm ondan dolayı önerdim çünkü 5900x alan birinde kötü bi anakart olmasını öneremem :)
Dostum keşke agresif girmeseydin konuya eğer yanlış biliyosam doğru bilginin kanıtını atıp hem beni hem arkadaşıda bilgilendirebilirdin. Dememin sebebi testleri gözden geçirdim ve b550ler arasında en iyi performansa sahip olduğunu gördüm ondan dolayı önerdim çünkü 5900x alan birinde kötü bi anakart olmasını öneremem :)
Pardon en iyisi değil en iyilerinden biri olduğunu gördüm''

4.3 ghz olayınıda örnek olarak verdim tabi ki o kadar büyük bir fark olmayacak ama frekans değerleride anakarttan anakarta farkediyor.

Senin kötü dediğin anakartın VRM'leri X570-F ile aynı seviyede. Hatta bazı yerlerde az daha iyi. Buyur kanıt:

Buradan VRM'lere bakabilirsin. İşlemciyi VRM'lerin beslediğini biliyorsundur umarım. Başka bir etken yok neredeyse. Yani o GHz konusu çok daha düşük bir anakartta geçerli. Bu arkadaşın alacağı anakart rahat besler. OC bile yaptırır.

Birincisi o video kandırmacadan ibaret. İkincisi bunu bildiğini umuyorum Dünya OC rekoru B550 anakart ile kırıldı. Onun dışında çipset yapılarından dolayı 1 en fazla 2 FPS fark olabilir, ama o video çok abartı. Onun dışında ben sizinle bu konuyu tartışmıyorum. konu sahibine bu işlemci için en az B550-E alınması gerekiyor dediğiniz için tartışıyorum. Neden en az B550-E açıklar mısınız? Ayrıca 4.5 GHz işlemciyi anakart yüzünden 4.3 GHz kullanmak nedir? Asıl bu sallama. B450 S2H olsa neyse ki o anakart bile çok stabil ve düzgün bir şekilde R5 5600X çalıştırabiliyor.

PCIe 3.0 ile 4.0 arasında bile en fazla 1-2 FPS fark oynarken 3300X ve 1660S'in anakart performanslarında 10 FPS fark görmek inandırıcı gelmiyor bana da. Zaten o kanalın ne olduğu da az çok belli. Böyle olsa herkes X470 ve X570 kullanırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı