B550-F sisteme AMD İşlemci Önerisi

Bütçe
6000₺

Özcan D.

Hectopat
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz CL16
Anakart
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI)
Merhaba arkadaşlar. 🙋‍♂️

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım işlemcimi (Ryzen 5 3600) artık yenilemek istiyorum zira bazı oyunlarda (özellikle sürekli oynadığım ve yıllardır optimizasyon sıkıntılarının bir türlü çözülemediği PUBG) çoğu zaman FPS drop yemekten gerçekten bunaldım.

Şu anda aklımda olan işlemciler şu şekilde; 5600, 5600X, 3700X, 3800X.

Sizce bu işlemcilerden hangisini tercih etmeliyim? Ya da sizlerin başka herhangi bir önerisi var mıdır? İmzadaki sistem bilgilerim güncel fakat ben yine de konuda da belirttim.

Not: İşlemciyi değiştirdikten sonra RAM'leri de ileriye yönelik olarak 32 GB (2x16 GB) yükseltmeyi planlıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi sosyaller. 🙏

Son düzenleme:

Attığım RAM'den 4 tane alabilir ve attğım işlemcilerden birini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Bütçenize uyuyorlar ve daha mantıklı olurlar.

Merhaba arkadaşlar. 🙋‍♂️

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım işlemcimi (Ryzen 5 3600) artık yenilemek istiyorum zira bazı oyunlarda (özellikle sürekli oynadığım ve yıllardır optimizasyon sıkıntılarının bir türlü çözülemediği PUBG) çoğu zaman FPS düşmesi yemekten gerçekten bunaldım.

Sizce bu işlemcilerden hangisini tercih etmeliyim? Ya da sizlerin başka herhangi bir önerisi var mıdır? İmzadaki sistem bilgilerim güncel fakat ben yine de konuda da belirttim.

not: İşlemciyi değiştirdikten sonra RAM'leri de ileriye yönelik olarak 32 GB (2x16 GB) yükseltmeyi planlıyorum.

5600X, 3700X ve 3800X'i onermem. Fiyatlarini haketmiyorlar.
5600 oyun tarafinda daha iyi olacaktir. 5600X ile arasindaki tek fark GHz farki.

5.nesil işlemcilerde çekirdekler birbirleriyle daha senkronlu çalıştığını söylemişti AMD. O yüzden alacaksan 5.nesil bir işlemci al bence.
Merhaba arkadaşlar. 🙋‍♂️

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım işlemcimi (Ryzen 5 3600) artık yenilemek istiyorum zira bazı oyunlarda (özellikle sürekli oynadığım ve yıllardır optimizasyon sıkıntılarının bir türlü çözülemediği PUBG) çoğu zaman FPS drop yemekten gerçekten bunaldım.

Not: İşlemciyi değiştirdikten sonra RAM'leri de ileriye yönelik olarak 32 GB (2x16 GB) yükseltmeyi planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı