B550 Gaming Plus anakart güncellemesi nasıl yapılmalı?

ismail34

Kilopat
B550 Gaming Plus anakart kullanıyorum. En son BIOS güncellemesi yapmamın üzerine 3 tane sürüm daha çıkmış. Direkt son sürüme mi geçeyim yoksa kademe kademe mi BIOS güncellemesini yapmam doğru olur?

İşletim sistemi Windows 10.

Bakabilirsiniz hocam.

B550 Gaming Plus anakart kullanıyorum. En son BIOS güncellemesi yapmamın üzerine 3 tane sürüm daha çıkmış. Direkt son sürüme mi geçeyim yoksa kademe kademe mi BIOS güncellemesini yapmam doğru olur?

İşletim sistemi Windows 10.

MSI kendi kartları için kademe kademe yapılmasını öneriyordu ama sonradan değişti mi bilmiyorum bence en sağlıklısı öyle.

Şu anda kullandığın BIOS'ta bir problem yaşamıyorsan güncelleme yapmanın pek bir anlamı yok.

Ryzen 5 5600 işlemcim geldi, onu takacağım akşam. Takmadan son sürüme güncellemek istiyorum ancak şu an kullandığım sürümün üzerine 2-3 yeni sürüm çıkmış. Direkt son sürüme çeksem sıkıntı olur mu diye yazmak istedim.

Ryzen 5 5600 işlemcim geldi, onu takacağım akşam. Takmadan son sürüme güncellemek istiyorum ancak şu an kullandığım sürümün üzerine 2-3 yeni sürüm çıkmış. Direkt son sürüme çeksem sıkıntı olur mu diye yazmak istedim.
5600 için güncelleme gerekiyor anakartınız hazır güncel gelmediyse yoksa kullanılamıyor.

Bakabilirsiniz hocam.

Hocam, güncellemeyi nasıl yapacağımı biliyorum. Sormak istediğim; benim şu anda kullandığım sürümün üzerine 2-3 yeni sürüm çıkmış. Direkt en son sürüme yükseltsem sıkıntı çıkar mı?

Geri
Yukarı