B550 sisteme uygun işlemci önerisi

dogus aluc

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 3600
1050Tİ 4GB
16GB RAM
Arkadaşlar, sistemimi güncellemek istiyorum. Anakartımı zorlucak AMD Ryzen 7 ya da 9 işlemci önerilerinizi bekliyorum.

sistem.jpg

Şahsen 2060 ekran kartı için 5600x tercih ederdim. Tek çekirdek performansında kuvvetli, 5800x'den eksiği çekirdek sayısı ki oyun için alıyorsanız çok aşırı bir fark olmayacaktır.
Edit:5000 serisi bakıyorsunuz diye anlamışım pardon. 3700x de yeterli olacaktır. Yine de ilerde yükseltirim ekran kartını derseniz 5000 serisi düşünmek fayda sağlar.

Şahsen 2060 ekran kartı için 5600x tercih ederdim. Tek çekirdek performansında kuvvetli, 5800x'den eksiği çekirdek sayısı ki oyun için alıyorsanız çok aşırı bir fark olmayacaktır.
ryzen 9 önermiyorsunuz sanırım ?

Anakartınızın VRM'leri Ryzen 9 işlemciler için yetersiz. 5600X üstüne çıkmamanızı öneririm. Performans olarak artış yaşarsınız ancak gerekli olup olmadığına siz karar vermelisiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5600X oyun performansında 3900X'den daha iyi. Ryzen 9'luk bir anakartın zaten yok. Takarsın ama VRM'ler uzun ömürlü olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı