B550M Mortar sistemin ön jak girişi asla çalışmıyor

jeyanchx

Hectopat
MSI B550M Mortar anakart ve RTX 2060 Ventus XS ekran kartı kullanıyorum. Ekran kartının driveri tam fakat anakartın da tam sanırsam.
Benim bir kulaklığım var, normal laptop veya mobil cihaz kulaklığı. 3.5mm jak girişli, ben bunu aynı anda hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmak istiyorum ve bunun için ön panele ihtiyacım var. Fakat kulaklığı ön kulaklık girişine ya da mikrofon girişine taktığımda hiçbir şekilde ses veya tepki alamıyorum. 10.000 liraya bilgisayar toplayıp bir kulaklık almayı unutan ben varımdır sadece herhalde. :D
Bu sorunun çözümü nedir arkadaşlar, bir bilgisi olan var mı? Yarınki uzaktan toplantı ve okul için ihiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka panel çalışıyor hocam ama arka panele normal telefon kulaklığı girmez diye biliyorum.

Nasıl yani anlamadım.

Şimdi kulaklığı kasa üstünde bulunan jak girişlerine taktığında hiçbir tepki alamıyorum demişsin. Tek jaklı bir kulaklık olduğu için hangi jak girişine takarsan o çalışır. Hem mikrofon hem de kulaklığı kullanmak istiyorsan yukarıdaki arkadaşın belirttiği aparatı alman gerekiyor. Ama hiçbir tepki alamıyorsan anakartta bulunan Audio girişini kontrol et. Bu konu hakkında hiçbir fikrin yoksa YouTube'dan sistem toplama videolarında Audio girişinin takıldığı yeri izle ve uygula.

EkrenGoruntusu-71.png

Bu gerek.

Geri
Yukarı