B560M-A Pro anakartta RAM frekansı arttırma

eutrias

Decapat
Merhaba, anakartım MS-7D20 B560M-A Pro 5200MHz desteği var BIOS'a girdiğimde videolardan gördüğüm kadarıyla XMP profile 2 yapıyorlar. Fakat bende XMP profile 2 kilitli gibi bir şey. Kendim RAM frekansını arttırdım tabii işe yaradı mı bilmiyorum. Arttırırken 4600'lerde RAM hız tercihi vardı acaba en yükseğe getirsem RAM frekansını bilgisayarım için bir sıkıntı olur mu? RAM'lerim Apacer'in 3200MHz RAM'lerinden.

Olabilir hocam. 3200 MHz bir RAM için voltaj arttırarak lazım. @BerkayZ87 hocamız da müsaitse yardımcı olabilir.

Tamamdır ben voltaj konularına kendim girmeyeyim bir bilgisayarcıya yaptırırım, şu an 3200MHz yaptım kendim sıkıntı çıkar mı?
Bir de MSI Afterburner uygulamasını açtığımda 2200MHz olarak gözüküyor normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı olmaması gerekir. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Hocam açık konuşayım fazla uğraşmak istemiyorum aldığım FPS değerleri şu anlık yetiyor fakat ileride yetersiz gelirse yardımcı olmanızı isteyebilirim.
Tek merak ettiğim şey frekansı fullersem ne olacağıydı onu da söylediniz teşekkürler :D

Yeni konular

Geri
Yukarı