B85M Gaming Pentium G3258 OC Olmama Sorunu

Mücahit Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Ben dün Vatan Topkapı şubesinden bir Pentium G3258 aldım ve onu bir hafta öncesinden aldığım Msi B85M Gaming ana kartıma taktım. Belleklerim Kingston HyperX Savace 8Gb (2x4). Lafı uzatmadan konuya geçeyim.
Sistemimi dün gece kurabildim ve sadece Windows'u kurdum. Bu sabah da kalktığımdan beri bilgisayarımın başındayım :matrix:. Tüm anakart ve Windows gücellemelerinin tümünü yaptım ve son sürümlerini indirdim (BIOS dahil hem de iki kere). Ama BIOS'a girip OC kısmına geldiğim zaman değerleri değiştiremiyordum ve biraz bu yazıyı gördüm

MSI_SnapShot_00.jpg

MSI_SnapShot_01.jpg

Şu an stok işlemci fanını kullanıyorum o yüzden amacım oc yapmak değildi sadece bir bakayim dedim ama bunu görünce üzüldüm. Halbuki BIOS'un da en son çıkan versyonunu da indirmiştim. Hatta bir önceki versyonu da indirip kurdum acaba sorun işlemcide midir? Lütfen yardım edin:cry:. Acaba işlemcim kelek mi çıktı? :lanet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Cpu ratio yerine 35 yaz overclock yapıyorsun dostum.CPU Ratio demek kaç mhz'e overclock yapıcaksın oraya yazıp enter tuşuna basıyorsun.

35 yap enterle sonra , F10 yap save yeniden başlat bilgisayarın overclocklu bir şeykilde çalışmakta ayrıda Dram Reference Clock'tanda ramlerini 1600 Mhz overclock yap %10 performans artışı göreceksin.İyi günler dilerim.

Cpu ratio yerine 35 yaz overclock yapıyorsun dostum.CPU Ratio demek kaç mhz'e overclock yapıcaksın oraya yazıp enter tuşuna basıyorsun.

35 yap enterle sonra , F10 yap save yeniden başlat bilgisayarın overclocklu bir şeykilde çalışmakta ayrıda Dram Reference Clock'tanda ramlerini 1600 Mhz overclock yap %10 performans artışı göreceksin.İyi günler dilerim.
Gerek kalmadı ama yinede teşekkür ederim. Sorunu (aslında sorun bendeymiş) dün akşam saatlerinde yine biosta gezinirken farkettim. Tıpkı asuslarda olduğu gibi tıkladıüımda parlayacak sanıyordum kaç defa denedim olmadı bende yandaki value seçeneğini gördüm (daha öncede tüm ipuçlarını okumuştum ama insanlık hali :D ) ve + tuşuna basayım dedim ve en sonunda oldu bende kendimi yerlere attım. Tüm yapmam gereken + ve - tuşuna basmakmış veya değer girmekmiş. :p

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı