Babalarınızın değerini bilin

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Biliyor muydunuz? Dünyanın en ağır yükünü babalar taşır.

Bir çocuk annesini şefkati ve beslediği sevgi için sever. Ama babasını bir çocuk menfaati için sever. Bir babanın parası olmadığında çocuğuna istediği şeyi alamadığında dünyanın en kötü babası olur. Hayat böyledir arkadaşlar. Annelerimiz hangi işi yaparsa yapsın en ağır yükü babalarımız taşır.

Siz siz olun babalarınızın değerini bilin arkadaşlar. Ne yaparlarsa yapsınlar çok sevin. Çünkü insanoğlu yaratılışı gereği sevdiklerinin değerini kaybettikten sonra anlar.

Seni çok seviyorum baba. Eve ekmek alamadığın işsiz kaldığın günler seni kıracak laflar söylediysem çok özür dilerim. Seni çok seviyorum baba. Belki bunları sana söylemiyorum ama bunu bil ki ben seni annemden de çok seviyorum. Herkes sen dahi annemi daha çok sevdiğimi düşünüyorsun. Ama ben seni bu hayattaki her şeyden çok seviyorum babacığım iyi ki varsın. Allah benim ömrümden alıp senin ömrüne versin.

Sevdiklerinizin değerini bilin. Sevdiklerinizin değerini anlamak için onları kaybetmeyi beklemeyin onlara sarılın bırakmayın.

Allah hiç kimsenin babasını çocuklarının önünde başı aşağı bırakmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki yala söyleyerek yaşayan baba?
Peki parası olduğu halde yok diyen baba?
Bir kere bile okuluma gelmeyen baba?
Kendisine bakım göstermeyen baba?

3 kardeşiz hiç birimizin bir kere bile okuluna gelmedi.

Sadece karnınız doysun diyen bir baba?

Başın sağ olsun. Sadece ilk paragrafı okudum. Öyle cevap yazdım. Kusura bakmayın.

@Trieetz

Son düzenleme:
@Ted Kaczynski Keşke babanın sırtında olan yükleri hesap edebilsen. Ama inan bana bunu sende baba olunca anlayacaksın. Benim de babam okuluma gelmedi. Ama ben onu o kadar çok seviyorum ki çünkü biliyorum bir gün kaybedeğim ve o gün gelmeden ben babamla zaman geçireceğim. Ona sarılacağım onun için her şeyi yapacağım. Eminim bu dediklerimi baba olduktan sonra anlayacaksın.

@Ted Kaczynski Keşke babanın sırtında olan yükleri hesap edebilsen. Ama inan bana bunu sende baba olunca anlayacaksın. Benim de babam okuluma gelmedi. Ama ben onu o kadar çok seviyorum ki çünkü biliyorum bir gün kaybedeğim ve o gün gelmeden ben babamla zaman geçireceğim. Ona sarılacağım onun için her şeyi yapacağım. Eminim bu dediklerimi baba olduktan sonra anlayacaksın.
Boşverin anlatmak istemiyorum...
Sadece siz yazdınız diye yazdım.

Başınız sağ olsun, benim başımda baba diyebileceğim bir baba olmadı, sorunlarımı yazsam forum komple duman altı olur, fakat ne kadar kötü babamız olsa da öldükleri zaman üzülüyoruz. Acınızı hafifletecek bir söz yok maalesef.

Kusuruma bakmayın geç yazdığım için. Ben babamı kaybetmedim. Ben bugün babamın saçın da beyaz gördüm. Banyoya girdim gözüm kan çanağıydı. İnanın bana benim babamın yaptığı hataları hiçbirinizin babası yapmamıştır. Ben banyodaydım gözlerim kan çanağına dönmüştü gözümün önünden o beyaz saç telleri gitmiyor. Ben bugün babamın yaşlandığını gördüm gözlerimin önünde babam yaşlanıyor. O kadar çok çalışıyor ki bizim için. Ailesi için.

@Ted Kaczynski inan bana öyle bir gün gelir ki babanın sana olan sert bakışını özlersin. İnan bana öyle bir gün gelir ki babanın oturduğu koltuğu, seni azarladığı günler özlersin. İnan bana öyle bir gün gelir ki sadece 5 dakika görebilmek için her şeyi yaparsın. Sana yemin ediyorum öyle bir gün gelir ki sana attığı tokadı dahi özlersin. Keşke gene bana bağırsa beni dövse dersin. İnan bana benim babamın yaptığı hataları buradaki kimsenin babası yapmadı belki de. Sana tavsiyem babana sıkı sıkı sarıl. İnan bana kaybettikten sonra anlamak çok kötü bir şeydir. Hele saçındaki beyazları gördün mü yaşlandığını fark ettin mi babanın o zaman çöker insan. Senin gibi kardeşlerim baba olduktan sonra anlayacak. Kaybetmeden değerini bil kaybettikten sonra her şey geç oluyor.

Keşke süper gücüm olsaydı annemle babamın yaşlanmamasını sağlaya bilseydim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı