Advertisement

Babam abimle bana ayrımcılık yapıyor

Katılım
31 Ağustos 2019
Mesajlar
918
Babam abimle benim aramda ayrımcılık yapıyor. Şimdi abime 3 sene önce yeni telefon aldı bana da dedi ki sen abinin yaşına gel sana da alacağım dedi ama almadı. Tamam dedim belki parası yoktur. Sonra abime telefonun yeni modelini aldı ben babama dedim baba bana almayacak mısın? Babam;
-Sana da diğer ay alırım dedi.
Bende tamam dedim tamam diğer ay geldi o zaman korona falan başladı. Baba bana telefon almayacak mısın falan dedim. Babam da korona var dedi bende tamam falan dedim. Bu sefer abimin telefonunu üst modeline yeniledi. Bu sefer gittim babamın yanına baba sen bana ayrımcılık yapıyorsun dedim. Babam dedi ki 2 hafta sonra alırım dedi ama sonuç yok. Bende telefondan falan vazgeçtim almazsa almasın dedim. Zaten abimle aramızda 1 yaş var o kadar fazla değil yani. Bu sefer abime 3000 TL'lik tablet aldı benim daha PC var ada o kadar iyi değil yılının PC'si o da abimle benim zaten tek benim değil. Baba bari bana tablet al dedim babam sonra alırız dedi. Bari abimin tableti bana bana ver zaten onun telefonu var dedim PC'de sadece onun olsun babam abime sordu abimde olmaz dedi zaten ben delirdim o zaman. Üvey annem bile beni daha çok seviyor. Bana kendi telefonunu verecekti ben kabul etmedim.

Benim de bir arkadaşım vardı. Annesi babası üstüne çok titrerdi. Ne istese yapardılar. Bende küçüğüm anneme babama derdim. Sonra çocukla sınıflarımız ayrıldı. 1 sene sonra öğrendim ki çocuk ölmüş. Kalp ameliyatı olduktan sonra çok dayanamamış (9.ameliyatı diye söylemişlerdi sanırsam). Yani abinizin sizden bir farkı olabilir. Belki öz abiniz bile olmayabilir. Çünkü 1 yaş çok kısa bir zaman. Zaten hamilelik 9 ay... Umarım zaman size üzüntü vermez. Ben olsam abimden düşen telefonlara çökerim. Zaten dediğinize göre 3-4 aya bir telefon vs değiştiriyor.
 

azzcnbyrktr1

Picopat
Katılım
23 Ocak 2021
Mesajlar
131
Yer
Atlanta
Telefon kendi öz babanızın sizi sevip sevmediğini gösterecek bir şey değildir. Keza abin de öz abinmiş. Banada böyle şeyler arada sırada olur ama gülüp geçerim ben yemeyim abim giysin ben içmeyim abim içsin diye yaşının daha ergenlikten bile geride olduğunu düşünüyorum. Baban bu yazdıklarını görse gülerdi emin ol. Neyse.
 

XEfe.Bey

Hectopat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
5.521
Makaleler
2
Çözümler
2
Aranızda çok büyük bir yaş farkı yok alt tarafı 1 yaş dostum baban ile güzelce konuşabilirsin
Abine de karşı gel tavrını koy kaç tane telefonu var paylaşmak zorunda eşyalarını seninle 3 tane telefon ne vermiyorsa kavga et boz aletleri gizlice senin yerinde olsam döverdim abin olacak kişiyi gücün yetebilir ona.
 
Yukarı