Babam bana masaüstü PC almıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Almıyorlarsa gidip kendi paranla alacaksın. Bana da almıyorlardı çok pahalı deyip, geçen yaz staj yapmıştım, staj paramla kendime bir bilgisayar dizdim. Para benim olduğu için gıklarını bile çıkartmadılar bütün parçaları indirime girdikçe alıp topladım. Hem ailen alırsa sürekli laf ederler ''Onu biz aldık, o bilgisayarı kafanda kırarım, bilgisayar aldık ders çalışmıyorsun'' gibi laflar ağızlarından düşmez. Senin paran olursa en azından bir şey diyemezler. Yaz tatillerinde bir işe gir çalış, 3 ayda PC toplayacak para biriktirirsin. Bu sene virüs var şansını seneye denersin artık.

Hiçbir baba çocuğuna keyfinden bir şey almamazlık yapmaz. Fiyat konusunda ikna edebilmen lazım öncelikle. Benim kardeşim ikide bir babamın yanına gidip daha bilgisayarın 'b' harfinin bile mevzusu açılmamışken 'Bu nasıl sence baba?' 'Baksana baba şu pc lereeee' falan diyerek yavaştan alıştırmıştı : d. Sende yavaş yavaş alıştır ve çok çabuk sinirlenmeyen bi babaya sahipsen 'baba illaki alınacak' de. Ailenin ekonomik durumunu sen daha iyi bilirsin ona göre bi fiyat belirle ve babana söyle. Bol şans : ).

Bu yoklukta ne bilgisayarı? Bekle zamanı değil. Parası olan zaten gocunmaz, oğlunu sevindirir.

Kardeşim para kolay kazanılmıyor anlıyor musun baban evin faturaları, kira, ekmek parası derken ay sonunu nasıl getireceğim derdindeyken sana PC almayı bile düşünemez kusura bakma yani ben kendimden örnek veriyorum 19 yaşımda 7 ay komilik yaptım eşek gibi çalıştım 5K PC aldım bunları kendin yapacaksın maalesef babalarımız PC alacak parası olmaz ama eve ekmek getiriyor ya en büyük nimettir yani çalışman gerek kardeşim kötü niyetli söylemiyorum yanlış anlama çünkü bende aynı duruma düştüm.

Çok yardımcı oldunuz. Şu an tüm sorun çözüldü.

Başka napacak söyleyebilir misin.
Kardeşim para kolay kazanılmıyor anlıyor musun baban evin faturaları, kira, ekmek parası derken ay sonunu nasıl getireceğim derdindeyken sana PC almayı bile düşünemez kusura bakma yani ben kendimden örnek veriyorum 19 yaşımda 7 ay komilik yaptım eşek gibi çalıştım 5K PC aldım bunları kendin yapacaksın maalesef babalarımız PC alacak parası olmaz ama eve ekmek getiriyor ya en büyük nimettir yani çalışman gerek kardeşim kötü niyetli söylemiyorum yanlış anlama çünkü bende aynı duruma düştüm.

Aynen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı