Babam bizden çok ailesine para harcıyor

ProfesörX

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar artık bunaldım ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle anlatayım; dedemin bir bahçesi var, babam ona bakıyor parasını da kendi alıyor. Onda bir sıkıntı yok. Ancak başka bir tarla daha var oranın ilaç parasını da babam kendi maaşından veriyor amcam da bakımını yapıyor, hasat vakti halamgil bize haber vermeden topluyor. Bunun bahanesi de annemin bizi gezmeye götürdüğü ve haber veremedikleriymiş. Parasını da tabii ki kendileri aldı. Üstüne babam hiçbir şey yapmadı. Ben bir şey istesem para yok, o yok, bu yok diyor. Onlara gelince hiçbir sorun yok. Halam doğurdu, babam gitti bir yerine iki çeyrek taktı. Bu devirde. Benim doğduğum zamanda altın daha ucuz olmasına rağmen bana bir hatıralık künye dahil hiçbir şey almamışlar. Geçmişi öğrendikçe öfkeleniyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım? Allah'a havale etmek artık öfkemi dindirmiyor. Babamın zaten bir şey yaptığı yok. Bizi de doğru yetiştirmedi onun yüzünden dışarıda sönük biriyim. Haklıyken bile başım dik konuşamıyorum. Bir şey önerin. Okuldaki başarım onların canını sıkıyor ancak onlarınki kadar değil.

Bence 1 seçeneğin var. Çünkü buna benzer olaylar neredeyse her ailede oluyor.

Hiçbir şey olmamış gibi boş vereceksin bütün akrabalık ilişkilerini koparacaksın selam sabah hiçbir şeye bulaşmayacaksın kim ne yapıyorsa yapsın. Senin hayatına müdahale edemesinler onların o iğrenç sesini duyup sinirlerini bozma bile. Ortak bir şeyler yapılmamasını öğrendiniz. Nasıl insan olduklarını da gördünüz. Bundan sonra ona göre adım atmak mantıklı olan.

Sert şekilde hataları dile getirsen bağırsan aradaki bütün ipleri koparacaksın. Ya ailende yanında olacak direk bütün akrabalık bitecek ama bunu hiçbir aile yapmaz. O yüzden 1. seçeneğe dön takıl akraba muhabbetlerinden uzak dur aileni de uzak tutmaya çalış. Miras vs olaylarını da hallettikten sonra zaten o tarafta sizi aramaz bile. Benim babam da kardeşine karşı maalesef çok yufka yürekli elden bir şey gelmiyor. Mirasınızı o tarafa kaptırmayın gerisi boş.

Son düzenleme:
Hahaha aynı benim baba, babamın tarafına yıllar önce rest çektim ne bize geliyorlar ne de ben onlara gidiyorum selam dahi vermiyorum tavsiye ederim. 50-80 arası doğumlular elalem ne der diye yaşayan insanlar sırf o sebeple evlenmişler aile kavramını baba olmayı çocuk yetiştirmeyi bilmiyorlar.

Bir de kendi sağlığını düşünüyorsan anneni çok dinlememeye çalış. Çünkü anne genel yaralı taraftır olayları unutamaz ve sürekli söylenir. Psikolojini etkiliyor. Gerçekten kötü insanlar olabilirler ama bunları sürekli duymak sürekli sinirinin bozulması psikolojinin bozulması iyi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Simülasyon gibi resmen tüm babaların yazılımı aynı :D Ben baba tarafı ile iletişimi keseli yıllar oldu, ortaokul çağından beri 1 kez aramışlığım yoktur.

Bence 1 seçeneğin var. Çünkü buna benzer olaylar neredeyse her ailede oluyor.

Hiçbir şey olmamış gibi boş vereceksin bütün akrabalık ilişkilerini koparacaksın selam sabah hiçbir şeye bulaşmayacaksın kim ne yapıyorsa yapsın. Senin hayatına müdahale edemesinler onların o iğrenç sesini duyup sinirlerini bozma bile. Ortak bir şeyler yapılmamasını öğrendiniz. Nasıl insan olduklarını da gördünüz. Bundan sonra ona göre adım atmak mantıklı olan.

Sert şekilde hataları dile getirsen bağırsan aradaki bütün ipleri koparacaksın. Ya ailende yanında olacak direk bütün akrabalık bitecek ama bunu hiçbir aile yapmaz. O yüzden 1. seçeneğe dön takıl akraba muhabbetlerinden uzak dur aileni de uzak tutmaya çalış. Miras vs olaylarını da hallettikten sonra zaten o tarafta sizi aramaz bile. Benim babam da kardeşine karşı maalesef çok yufka yürekli elden bir şey gelmiyor. Mirasınızı o tarafa kaptırmayın gerisi boş.

Hocam daha önce babama rest çekip söyledim. Dedi ki; sizin paraya ihtiyacınız mı var. Gidip çarçur edeceksiniz diyor. Verdiği kişiler de aynısını yapmıyor mı, yapıyor. Ona göre bize para vermek çöpe atmak ama onlara vermek NASA'ya yatırım sanki. Borçları yok harçları yok. Aldıklarını da haram olan FAİZE yatırıyorlar. Bize tabii ki yararı yok. Onu geçtim kazandığım PYBS olmasa ben ne futbol oynayabileceğim, ne bunu yazdığım telefonum olacak, ne ekranını yaptırabileceğim. Evet doğru, telefon ekranı kırıldığında telefonu ne yapacaksın deyip yaptırmadı. Belki telefon vazgeçilemez bir şey değil; ama benim söylediklerimin, istediklerimin hiç mi bir anlamı yok? Onlara o kadar emek, para verirken.

Hocam daha önce babama rest çekip söyledim. Dedi ki; sizin paraya ihtiyacınız mı var. Gidip çarçur edeceksiniz diyor. Verdiği kişiler de aynısını yapmıyor mı, yapıyor. Ona göre bize para vermek çöpe atmak ama onlara vermek NASA'ya yatırım sanki. Borçları yok harçları yok. Aldıklarını da haram olan FAİZE yatırıyorlar. Bize tabii ki yararı yok. Onu geçtim kazandığım PYBS olmasa ben ne futbol oynayabileceğim, ne bunu yazdığım telefonum olacak, ne ekranını yaptırabileceğim. Evet doğru, telefon ekranı kırıldığında telefonu ne yapacaksın deyip yaptırmadı. Belki telefon vazgeçilemez bir şey değil; ama benim söylediklerimin, istediklerimin hiç mi bir anlamı yok? Onlara o kadar emek, para verirken.

Babanın bu tavrı çok kötü. Önceliği kendi ailesi olmalı. Yani çözüm yolu önerim yok birinin babana tavsiye verip aklını başına getirmesi lazım ama sizi dinleyeceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı