Babam bize sürekli şiddet uyguluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yababaga

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

18 yaşındayım ve en ufak şeyde babam her şeye müdahale ediyor şiddetli bir şekilde, kendini padişah olarak görüyor. Bu aralar özgüveni nedendir bilinmez çok fazla yükselmiş ve konuşurken hiç ters bir şey demememe rağmen seni sakat bırakırım diyor, yaklaşık 2 senedir sürekli. Yemek yerken eline ne geçtiyse bana fırlatıyor. Evde soğan bitmiş anneme neden bitmeden önce almıyorsun diye bağırıyor, seni gebertirim diyor.

Kardeşimi okul yüzünden sürekli dövüyor, ödevini falan yapmadığı zaman çok kötü bir şekilde ağlatıyor. Daha önce 12 yaşında beni dövdüğü için polise şikayet etmiştim ve karakola gittiğimizde babamı kurtarmak için yanlışlıkla yaptım dedim.

Ben artık çok sıkılmış bulunmaktayım annemin, benim ve kardeşimin şiddet görmesinden. Eğer hapis gibi bir durum olacaksa polislere nasıl kanıtlar sunmalıyım, bana vurduğu zaman hastaneden gidip rapor alsam işi mi görür mü ve nasıl sonuçlar doğurur?

Dünya şerefsiz insanlarla dolu, beş para etmez insan müsfettesi. Birileri bunun canını yakıyor ki zayıflardan hıncını çıkarıyor. Esas bunlara kırbaçlama cezası vereceksin şerefsiz.

Kardeşim saçmalama baban hapse girince ne olacak? Evi kim geçindiriyor? Madem babanı hapse attırma niyetindesin, o halde ortada kalıp mağdur olma durumu söz konusu değil! Eğer öyleyse annen zaten boşanabilir, yok boşanmıyorsa demek ki gidecek bir yer yok. Hapis çözümse buda çözüm.

Bende yaşadım bunları, annemin halıdaki kanını halüsinasyon olarak vazo kırıkları gibi görmüştüm, sonradan fark ettim kan olduklarını. O zaman 16 yaşındaydım. O yaşlarda neler neler geçiyordu aklımdan, şuan bile ara ara aklımdan korkunç şeyler geçmiyor değil.

Lütfen idare et hep böyle olacak değil demeyeceğim ama en azında azalacaktır. Biliyorum bu durum seni fazlaca mutsuz ediyor ve neredeyse tüm hayatını etkiliyor. Seni dövmeye yeltendiği zaman, bırak dövsün alsın hıncını ama dayağı yerken dahada kızdıracak hareket yapma. Anneni ve kardeşini dövmeye yeltendiği zaman ise duvar ol tıpkı benim yaptığım gibi. Kardeşime vurursan seni keserim falan gibi bir tepki verme ama sağlam dur, vurmasın kardeşinin annenin canı cini ne kadar. Sana vursun delikanlısın, zaten sokakta kavga ettiği birine vurur gibi vurmaz sanırım. Yazmaya üşeniyorum istersen benimle doğrudan iletişime geçebilirsin.

Benim babam da biraz şiddet uyguluyor ama çok fazla sözlü şiddet uyguluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim saçmalama baban hapse girince ne olacak? Evi kim geçindiriyor? Madem babanı hapse attırma niyetindesin, o halde ortada kalıp mağdur olma durumu söz konusu değil! Eğer öyleyse annen zaten boşanabilir, yok boşanmıyorsa demek ki gidecek bir yer yok. Hapis çözümse buda çözüm.

Bende yaşadım bunları, annemin halıdaki kanını halüsinasyon olarak vazo kırıkları gibi görmüştüm, sonradan fark ettim kan olduklarını. O zaman 16 yaşındaydım. O yaşlarda neler neler geçiyordu aklımdan, şuan bile ara ara aklımdan korkunç şeyler geçmiyor değil.

Lütfen idare et hep böyle olacak değil demeyeceğim ama en azında azalacaktır. Biliyorum bu durum seni fazlaca mutsuz ediyor ve neredeyse tüm hayatını etkiliyor. Seni dövmeye yeltendiği zaman, bırak dövsün alsın hıncını ama dayağı yerken dahada kızdıracak hareket yapma. Anneni ve kardeşini dövmeye yeltendiği zaman ise duvar ol tıpkı benim yaptığım gibi. Kardeşime vurursan seni keserim falan gibi bir tepki verme ama sağlam dur, vurmasın kardeşinin annenin canı cini ne kadar. Sana vursun delikanlısın, zaten sokakta kavga ettiği birine vurur gibi vurmaz sanırım. Yazmaya üşeniyorum istersen benimle doğrudan iletişime geçebilirsin.

Çok saçma düşünüyorsunuz, hep idare edenler yüzünden yüz buluyor bu şerefsizler. Boşanıp ne yapacak attırsın hapse cezasını çeksin. Bir ömür boyu sürüneceğine bir anlık çeksin acı.

Çok saçma düşünüyorsunuz, hep idare edenler yüzünden yüz buluyor bu şerefsizler. Boşanıp ne yapacak attırsın hapse cezasını çeksin. Bir ömür boyu sürüneceğine bir anlık çeksin acı.
Muhtemelen bu tür sorunlar ile karşılaşmadın, bu konuda fazlaca tecrübeliyim. Konu sahibi arkadaşın yaşadıklarını en iyi ben bilirim. O kadın isterse boşanır, boşanabilme olanağı yoksa hapse attırma olanağı da yok demek oluyor. Senin için söylemesi kolay, baban düşse elini tutacak birisi vardır, annen düşse elini tutacak birisi vardır. Anlayamayacağın şeyler var.

Dediğine katılıyorum fakat bir sıkıntı var. Dul maaşı alsa bile, bir ailenin aylık ortalama gerekli parasına yetmeyecektir. Düzgün bir şekilde konuşun, hala bağarıyorsa tek bir şansınız var. Kullanın.

Anlattiklariniz dogru ise Aile ve Sosyal Politikilar Bakanligina ait herhangi bir kuruma sikayette bulunun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı