Babam ekran kartı almama izin vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlıkta da belirttiğim gibi şu anda A10 7870k APU işlemcim var ve işlemcimdeki grafik kartını kullanıyorum ama bu benim oynadığım veya oynayacağım oyunlara yeterli değil. Babam ise Knight Online oynuyor. Parayı tamamiyle okul harçlıklarımdan kendim biriktirdim. Yeterli parayı biriktirince babama söyleyecektim ama annem benim para biriktirdiğimi ekran kartını alacağımı şimdiden söylemiş. Bu yüzden babam şimdiden karşı cıktı. Ben babama kendiside oyun oynayan biri olduğu için durumdan bahsettim ve bana dediği şey şu oldu: "Ben Knight oynuyorum benim için sıkıntı yok, ben herhangi performans sorunu yaşamıyorum." Ben de bu işlemcinin günümüz oyunlarını karşılayamadığını söyledim hatta PUBG açtım ve kasmayı kendisi de gördü. Bana o zaman başka oyunlar oyna dedi. Maddi herhangi bir sıkıntımız yok. Parayı ben tamamen kendi harçlıklarımla biriktirdim ama izin vermiyor, nasıl ikna edebilirim?
PUBG Lite yolda, sorununa çözüm olabilir, PUBG Mobile ise ekran kartı ile düzelmez, normal PUBG ise ekran kartı alsan dahi mükemmel bir durum bekleyemezsin.

O işlemcinin bir tık üstü A10 7890k var bende. Ekran kartı yok ben de PUBG açıyorum ama nasıl? Full HD monitörde 1600X900 çözünürlük low detaylar. Sana bir ipucu Radeon Crimson Edition driver ından doku filtreleme ayarını performansa alırsan bir iki tık daha fazla FPS veriyor. AMD kartı olanlar da yapabilir. Ama tabii kart lazım. İşlemci çok da ölü değil. Rx480 ile A10 7890k'nin farcry primal testi var Technopat ın. Şu çamur PUBG'den detayları gene çok çok iyidir farcry ın. Videoda 8 çekirdekli AMD FX81xx civarı FPS aldık gibi bir laf var. Ona yetiyorsa PUBG'ye hayli hayli yeter. İşlemci yetmiyor diyenlere fazla takılma idare ederi iyi kötü. Aynı APU ile BF1, GTA 5, Rainbow 6, doom, Witcher 3, wot, Rise of the Tomb Raider oynuyorum kart alana kadar işte bir şekilde. Kart alınca coşar. Rx480 ile RX580 zaten ikiz gibiler. GTX1060'a karşılık RX580 vardı. RX590 çıktı sonra. Buna darboğaz belki olabilir işlemci. Kartla 3-4 sene bazılarında Ultra daha sonra high-Medium şeklinde gider. 1080p'yi kastediyorum. Fiyat performans olarak RX570 ve GTX1050 Ti düşünebilirsin buna.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı