Babam eve saçma sapan kurallar koydu

Gerçekten artık bıktım bu kurallardan. Evde resmen robot gibi kurallara uyarak hayat geçiriyorum. Babam resmen eve o kadar saçma kurallar koydu ki görmeniz gerek. Sabah müzik dinlemek ya da bir şey izlemek için televizyonu açıyorum, adam ses 2'de olmasına rağmen "kıs şu televizyonun sesini!" diyor bana. Ses 2'de 2. Yok illa hiç ses olmayacak. Kendisi gecenin 3'ünde 67'ye kadar açıp maç izliyor, bize gelince "Sesini kıs çabuk!" oluyor. Öyle bir aptal kurallar koydu ki telefon titreşimdeyken bile "O telefonun bildirimlerini kapat!" diyor. Üstüne üstlük Kumanda hemen elinin ucunda diyor ki bana "Kumandayı verir misin?". Her gün annem ile bana dediği tek şey: "Telefonu kapat", "Televizyonun sesini kıs", "kumandayı ver", "o ne biçim üst?", "çay yap", "yemek yap", "sen kiminle konuşuyorsun/mesajlaşıyorsun?", "ışığı kapat", "çekirdek getir" bu ne abi sıkıldık artık. Resmen evde telefon yasağı var annem ile ben telefon kullanırken korkarak kullanıyoruz. Banyodan çıktığım da bana "Saçını kim yıkadı?" diyor, bende "Annem yıkadı." diyorum (bazı günlerde o yıkıyor) Babamda bana kızgın suratla odadan ayrılıyor. Bu durumu babamla konuştum diyor ki "Ben evin direğiyim istediğimi yapabilirim buna karışamazsınız" diyor. Abi evin direği olması bu aptal kuralları koyacağının anlamına gelmiyor ki. Gerçekten artık annem ile ben bu durumdan sıkıldık. Ne yapmamız gerek inanın bilmiyoruz. Sizce ne yapmamız gerek? Bizim çözebileceğimiz bir şey mi?
Baban günlük hayatında mesela işyerinde olabilir. Eziliyordur muhtemelen. Kuyruk acısını da sizden çıkarmaya çalışıyor. Orda sesi çıkamadığı için. Halbuki size çok değer vermesi lazımken sizi sanki ailenizin babası değil de başka birisiymiş gibi egosunu tatmin etmek için kullanıyor. Ailen olduğu için bir yere kadar sabretmen gerekiyor. Benim gözlemimle şuan liselisin. Üniversiteye kadar sabretmen gerekiyor. Farklı ilde bir üniversite kazan ve ayrı eve çık. Eğer kiranı vermezlerse çalış kendi kiranı kendin öde. Senin değerini bilmeyen bir aileye sahip olmak senin suçun değil

Aynen öyle. Kalkıp çocuğundan kumanda istemiş, çomar adam. Kalk kendin al.(!)

Yukarıda Allah sana sabır versin diyen bile var. Normal olan şeyleri anormalleştirmeyi, anormal olan şeyleri normalleştirmeyi ne kadar çok seviyor insanlar :D.

Haberiniz var mı bilmiyorum, yoksa hatırlatayım. Kumanda istemek, yemek yapmak falan bunlar çok normal şeyler.

Hocam adam dibindeki kumandayı bile kendi çocuğunun uzatmasını istiyor sene bu normal mi? Ayrıca babalık herkesin yapabileceği bir işte değildir yani sadece barınma yemek maddi durumlar vs. yetmez ayrıca sevgi de gereklidir. Ya işte ne var adam çocuğundan kumanda istemiş(!)

Aynen öyle. Kalkıp çocuğundan kumanda istemiş, çomar adam. Kalk kendin al.(!)

Yukarıda Allah sana sabır versin diyen bile var. Normal olan şeyleri anormalleştirmeyi, anormal olan şeyleri normalleştirmeyi ne kadar çok seviyor insanlar :D.

Haberiniz var mı bilmiyorum, yoksa hatırlatayım. Kumanda istemek, yemek yapmak falan bunlar çok normal şeyler.

Benim babam da kumanda istiyor, yemek yapılmasını istiyor. Ama bunları adam gibi yapmak var, çomar gibi yapmak var.

Benim babam da kumanda istiyor, yemek yapılmasını istiyor. Ama bunları adam gibi yapmak var, çomar gibi yapmak var.

Çomar kelimesinin anlamı ne, kime karşı kullanılır? Terbiyesiz, kaba kişilere çomar denir. Kumanda istemenin çomarlığı tam nerede? Adam gibi kumanda istemekle çomar gibi kumanda istemek nasıl oluyor?

Sanki İngiltere Prensisiniz.

Milletin ağladıklarına bak ya 😀 Zor değil aileni bazen dinlemen lazım. Ben mesela her gün 100 küsür soru çözüyorum ve hepsi matematikten. Ayrıca sınavlarda 80'in altında not alırsam genellikle fırçayı yiyorum ama sesim çıkmıyor. Sen bir kumandayı vermeyip "Git kendin al, çomar adam! Nasıl futbol izlersin, çomar adam?!" diye ağlıyorsun. Bir de dünya etrafında dönüyormuş gibi "Uyuyorum, ne futbol izliyorsun?" diye bağırmana sinirlendim. Dünya etrafında dönmüyor, ne yaparsan yap dönmeyecek de. Ablam ameliyat olmuş, acıdan ağlıyordu diye ben üzüntüden uyuyamadım. O gece ilaçla uyumasına rağmen. Ama ailen ile problem yaşamaya devam ediyorsun, ailen ile konuşup nasıl hissettiklerini anlattığını söylemelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çomar kelimesinin anlamı ne, kime karşı kullanılır? Terbiyesiz, kaba kişilere çomar denir. Kumanda istemenin çomarlığı tam nerede? Adam gibi kumanda istemekle çomar gibi kumanda istemek nasıl oluyor?

Normal dümdüz, sıradan insanlar gibi kumanda istemek var. Bir de Pp'de abdülhamid olan birinin isteyeceği şekilde istemek var.

Normal dümdüz, sıradan insanlar gibi kumanda istemek var. Bir de Pp'de abdülhamid olan birinin isteyeceği şekilde istemek var.

Anladım sayın yaralı ördek. Yaralı bir ördek gibi nasıl kumanda isteyebiliyoruz acaba?

İnsanlar komik. Bazen bundan saçma başka bir şey görmem diyorum ama yine şaşırtıyorlar beni.

Mesela "Kumandayı verir misin?" ve "Kalk kumandayı ver LAN!" cümleleri. Farkı ayırt edebiliyorsanız anlarsınız demek istediğini.

Bence 14 yaşında babana yapabileceğin pek bir şey yok. Annenle konuşabilirsin.

Ablam amilyat olduktan sonra birkaç gün beni sevmeyen komşularımda kalmıştım. Dinlemezsem dövüyorlardı vs. resmen adamlar bana emrediyor bende yapmazsam dayak yiyordum. Kötü şey ise 1 hafta boyunca onlarda kalmıştım. Yani o kız gibi 18 yıl gibi kalmadım da yaptıkları buna göre bir hiç.

Geri
Yukarı