Babam eve saçma sapan kurallar koydu

Gerçekten artık bıktım bu kurallardan. Evde resmen robot gibi kurallara uyarak hayat geçiriyorum. Babam resmen eve o kadar saçma kurallar koydu ki görmeniz gerek. Sabah müzik dinlemek ya da bir şey izlemek için televizyonu açıyorum, adam ses 2'de olmasına rağmen "kıs şu televizyonun sesini!" diyor bana. Ses 2'de 2. yok illa hiç ses olmayacak. Kendisi gecenin 3'ünde 67'ye kadar açıp maç izliyor, bize gelince "sesini kıs çabuk!" oluyor. Öyle bir aptal kurallar koydu ki telefon titreşimdeyken bile "o telefonun bildirimlerini kapat!" diyor. Üstüne üstlük kumanda hemen elinin ucunda diyor ki bana "kumandayı verir misin?". Her gün annem ile bana dediği tek şey: "telefonu kapat", "televizyonun sesini kıs", "kumandayı ver", "o ne biçim üst?", "çay yap", "yemek yap", "sen kiminle konuşuyorsun/mesajlaşıyorsun?", "ışığı kapat", "çekirdek getir" bu ne abi sıkıldık artık. Resmen evde telefon yasağı var annem ile ben telefon kullanırken korkarak kullanıyoruz. Banyodan çıktığım da bana "saçını kim yıkadı?" diyor, bende "annem yıkadı." diyorum (bazı günlerde o yıkıyor) babamda bana kızgın suratla odadan ayrılıyor. Bu durumu babamla konuştum diyor ki "ben evin direğiyim istediğimi yapabilirim buna karışamazsınız" diyor. Abi evin direği olması bu aptal kuralları koyacağının anlamına gelmiyor ki. Gerçekten artık annem ile ben bu durumdan sıkıldık. Ne yapmamız gerek inanın bilmiyoruz. Sizce ne yapmamız gerek? Bizim çözebileceğimiz bir şey mi?

Yetkililere haber vermeyi dene. Onlar sana biraz da olsa yardımcı olabilir.

Konu sahibi babasının kendisine "yemek yap LAN it" dediğini mi söylemiş, veya ben bu söylemi doğru mu bulmuşum? Sözleri çarpıtma. Zaten baba olduğunuzda siz de öyle yapacaksınız, zamanla değişeceksiniz. Bu kadar abartmanıza gerek yok. Baban yanındaki kumandayı istediyse kalkıp ver kardeşim, 10 saniyelik iş için ne bu tavırlar Allah aşkına.

Konudan bağımsız, yeni fark ettim. Aynı anda alt alta iki yorum yazınca birleştiriyordu, kalkmış.

Ben orada örnek verdim. Burnunun dibindeki kumandayı istemesi için mantıklı bir sebep yok. Sanırsam baba da da herhangi bir engellilik durumu yok.

Konu sahibi babasının kendisine "Yemek yap lan it" dediğini mi söylemiş, veya ben bu söylemi doğru mu bulmuşum? Sözleri çarpıtma. Zaten baba olduğunuzda siz de öyle yapacaksınız, zamanla değişeceksiniz. Bu kadar abartmanıza gerek yok. Baban yanındaki kumandayı istediyse kalkıp ver kardeşim, 10 saniyelik iş için ne bu tavırlar Allah aşkına.

Konudan bağımsız, yeni fark ettim. Aynı anda alt alta iki yorum yazınca birleştiriyordu, kalkmış.
Kaç saniyelik iş olmasından sanane ? Konu sahibi rahatsızlığını dile getirmiş sen ona rahatsız olamazsın böyle şeylerden diyosun. He varsa bir telkinin söylersin. Gelip buraya küçümseyerek kalkıp veriver falan demeni duymak için açıldığını zannetmiyorum konunun. Gerçekten profil resminin hakkını veriyosun.

Bu kadar abartmanıza gerek yok. Baban yanındaki kumandayı istediyse kalkıp ver kardeşim, 10 saniyelik iş için ne bu tavırlar Allah aşkına.

Bu kadar abartmamıza gerek var emre dostum. Dolar üzerinden örnek vereceğim. Bu "ekonominin dolarla alakası yok abartmayın" diyen dayılara benziyor. Aslında abartılması gerekiyor. Ahmet abartmaz ise Mehmet abartmaz ise bu ülkenin hali ne olur hocam?

Yani yaşın küçük bir de baban evde üstünlük kuruyor eğer ki bunu hiç yapmazsa ( tabii dediğiniz kadar katı değil de) bunu yapmazsa disiplinli olamazsın baban iyiliğini düşünüyor senin bence, çünkü dışarıda kimse güvende değil doğal olarak çocuğunu disiplin ile koruyor ki sen kafana göre iş yapmayasın, he bu arada bu forumda çoğu kişi bu durumları yaşamıştır sonuçta hepimiz İngiliz kraliyet ailesinden gelmiyoruz.

Kaç saniyelik iş olmasından sanane? Konu sahibi rahatsızlığını dile getirmiş sen ona rahatsız olamazsın böyle şeylerden diyosun. He varsa bir telkinin söylersin. Gelip buraya küçümseyerek kalkıp veriver falan demeni duymak için açıldığını zannetmiyorum konunun. Gerçekten profil resminin hakkını veriyorsun.

@381258 gibileriyle uğraşmaya değmez. Ne demiş mevlâna: Cahillerin yanında, kitap gibi sessiz ol.

Kaç saniyelik iş olmasından sanane ? Konu sahibi rahatsızlığını dile getirmiş sen ona rahatsız olamazsın böyle şeylerden diyosun. He varsa bir telkinin söylersin. Gelip buraya küçümseyerek kalkıp veriver falan demeni duymak için açıldığını zannetmiyorum konunun. Gerçekten profil resminin hakkını veriyosun.

Konu sahibine değil, konu içerisinde yapılan yorumlara karşı cevap verdim. Profil resmimin hakkını vereceğim tabi, sağ ol. Niye herkes agresif bu kadar :D?

Bu kadar abartmamıza gerek var emre dostum. Dolar üzerinden örnek vereceğim. Bu "ekonominin dolarla alakası yok abartmayın" diyen dayılara benziyor. Aslında abartılması gerekiyor. Ahmet abartmaz ise Mehmet abartmaz ise bu ülkenin hali ne olur hocam?
Bu senelerdir aynı devam eden aile düzenidir. Baba ister, çocuklar yapar. Bu yeni bir şey değil, yeni çıkmadı. Senelerdir var. Ekonomiye gelince, orada abartın istediğiniz kadar çok normal.
@381258 gibileriyle uğraşmaya değmez. Ne demiş mevlâna: Cahillerin yanında, kitap gibi sessiz ol.

The Sad Serseri tarafından cahil tamgası da yedik. En azından Mevlana'yı tanıyacak kadar bilgisi var. Bugünlük cahil kapasitemizi doldurduk, ben kaçıyorum. Hayırlı akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı