Babam fazla kola içiyor

Bence bu senin veya bizim yapabileceğimiz bir şey değil. Bana sorarsan derhal bir hekime başvurup bunu tıppi yönden çöz çünkü bu artık içmekten ziyade bağımlılık haline gelmiş. Eğer baban karşı çıkarsa da kolanın asidi kaçması için her kola kapağını aç ve bekle sonra kolayı sen götür. Bir süre sonra tadının kaçtığını ve içmemesi gerektiğini anlayabilir.

Sağlıklı şeylere yönelebilir diyipte hazır kutu meyve suyu önermek. Kolaya nazaran daha iyi tabi ama. :D
Evde yapılan gibisi yok.
Atom bir meyve suyu türü. Bir sürü meyveyi birleştirip yapılıyor. Cappy bir sürü meyve var diye adını öyle koymuş.(y) İsterse kendisi yapabilir. Hem kutu meyve suyu koladan sağlıklıdır.
atom_meyve_karisimi_talep_patlamasi_yasiyor_h51055.jpg

Senin zevkine göre yorum yapamam. Babası sonuçta 40 veya 50 yaşında bir insan bu saatten sonra değişmez. Yorum yapmak için yorum yapma. İçerse kendi zararına olur. Bunu engellemek aileyi mutsuz eder. Sorunlar oluşur. İçmek istemezse saten içmezdi.
Yorum yapmak için yorum yapmıyorum.
Neden bu saatten sonra içmemesi bi işe yaramaz? 80 yaşına kadar yaşayan insanlar var.
Ayrıca içerse ölüme bir adım daha yaklaşır. Allah korusun ama ya bir şey olsa... Çocukları bundan zarar görmeyecek mi? Sadece kendi zararına olmaz.
Ben böyle bir cevap gördüğüm için şaşırdım. Ama düşüncenize saygı duyuyorum.

Ben babamı bildim bileli 5 yıldan fazla kola içiyor, tek alışkanlığı bu. Ailede herkez söylüyor ama dinlemiyor.

Son düzenleme:
Kola bağımlılık yapıyor arkadaşlar. Nadir görülse de şahit oldum, basbaya kolakolik arkadaşım vardı. Doktor değilim lakin şeker hastası birinin kola içmemesi gerekir herhalde. Şeker oranı yüksek meyveleri yemeleri bile yasak. Ne diyelim, bilmiyorum ki?
Belki ajitasyon yaparak ikna edebilirsiniz de zor görünüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı