Babam hiç moralin mi bozuldu diye sormuyor

Mutluww

Hectopat
Arkadaşlar sizde de durumlar aynı mı? Yahu çok kötü bir gün geçiriyorum belli yani, zaten her şey çok kötü insan çıkıp da "moralin mi bozuldu?" "Bir şey mi oldu?" Diye sormaz mı ya? Babalık sadece çocuğunu beslemek midir? Yahu adamla bağlarımız o kadar uzak ki kendimi dünyada yalnız hissediyorum, ben bu yaşımda bir karar alırken neden arkamda babamın olduğunu hissedemiyorum? Yaşadıklarım ergenlik olsun ama o kadar kötü bir his ki bunaldım cidden, kendi kendimi kurtarma düşüncesi çok korkunç geliyor.

Babalar genelde duygularini cok fazla aktaramazlar. Babalik gururundan dolayi mi bilmiyorum fakat genelde oturup muhabbet edebilecegin kadar rahat olmazlar. Problemlerin olursa kesinlikle babana soylemelisin fakat babanla ortak bir ilgi alaniniz yoksa genellikle konusmak bir iskence oluyor.

Babanın da kendine göre sorunları sıkıntıları vardır bu kadar takma kimi insanlar sevgisini gösteremez mesela benim babam da öyle bana af edersiniz ama ''müptezel'' diye sesleniyor ancak ben böyle şeyleri takmıyorum sen de takma emin ol ki seni her şeyden çok seviyordur.

Hepimizin "focuslandığı" bir şey oluyor. Öğrenciler derslere, sınavlara, geleceklerine ve eğlenceye meyilli olur. Ebeveynler ise nasıl yaşarız, nasıl karnımız aç kalmaz, çocuğumu nasıl yaşatırım, bu işi nasıl bitiririm düşüncelerine meyilli olur. Kaldı ki babalar iş odaklı. Çalışırlar hep. Hele ki bir işveren altında ise psikolojik olarak babalar diğer şeyleri çok düşünmemeye başlar. Sırf babalar dedim ama ebeveyn desem daha iyi olur. Neyse bence baban eve geldiğinde git sen ona moralini sor, dertleşin sohbet edin. Rahat olun, yüzünüzü güldürmeyi çalışın.

Yaptigin bence biraz bencillik. Belki babanin da sıkıntısı var? Ama sen gidip sormuyorsundur moralin mi bozuldu diye. Ne kadar PC basindasindir bilmiyorum ama PC'ye bakmak yerine aksamleyin ailenle beraber, ne bileyim TV izle. Vakit gecir yani. Babanla araniz biraz daha iyi olabilir boylece. Sen derdini anlatma baban anlatsin sana. Cunku baban maddi anlamda olmayan sorunlarina annenden fazla cozum bulamaz. Ama baban sana anlatirsa baban seni kendine daha yakin hissedecek. Oturdugun yerden ilgi istemek sacma bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı