Babam internete bağlanınca ping çıkıyor

LynuX_

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, başlıkta da gördüğünüz gibi ben Valorant oynarken babam eve geldiğinde eğer Wi-Fi'ya bağlıysa Valorant'ta pingim 3000Ms'e kadar fırlıyor. Babamı Wi-Fi'dan çıkarttığımda da ping 30Ms'e geri düşüyor. Babamın telefonunda virüs taraması yaptım ve hiçbir virüs bulunamadı sizce bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun senkronize yapması, otomatik güncelleştirmeleri yapması, WIFI üzerinden konum belirlemeyi geliştirme gibi bir ayarın kullanılması, video izlerken kalitenin otomatik ayarlanması. Bir sürü şey olabilir bu yüzden ev ağını kullanan herkesin cihazı ilk benim elimden geçiyor sonra bağlıyorum internete.

Eğer cihaz IOS ise bu ayarları sıra sıra uygulamak yerine ev ağınız için veri tasarrufu ayarını açabilirsiniz, çokça faydasını gördüm Android cihazlarda var mı bilmiyorum.

Selam dostlar, başlıkta da gördüğünüz gibi ben Valorant oynarken babam eve geldiğinde eğer Wi-Fi'ya bağlıysa Valorant'ta pingim 3000Ms'e kadar fırlıyor. Babamı Wi-Fi'dan çıkarttığımda da ping 30Ms'e geri düşüyor. Babamın telefonunda virüs taraması yaptım ve hiçbir virüs bulunamadı sizce bunun sebebi nedir?
Haber falan izliyordur mobilden. Modemden hız limiti getir wi-fi'ye.

Baban internete güzelce bir bağlansın fotoğraflar, videolar ve veriler falan yedekleniyordur. O yüzden upload hızı yeterli gelmediğinden dolayı ping çıkıyordur. Babanın telefonunu geceden aç sabaha kadar yedekleme yapsın.

Geri
Yukarı