Babam suçsuz yere cezaevine gönderildi

Gerçekten olayın sonucu ne oldu, merak ettim. Geçmiş olsun tekrardan, sorun çözülmüştür umarım.
4 mahkeme oldu babam 3 üncü mahkemede bi anda suçu üstüne aldı babam 4 üncü mahkemede 11 yıl ceza yedi adamın da beraati verildi savcılık mahkemeye itiraz etti karşı taraftan 11 kişi hakkında tutuklanma kararı istiyor babamın da tahliyesi ekime kadar belli olacaktir

Öncelikle dua ederken herkesten Allah razı olsun dün akşam her zamanki gibi babamı bekliyorduk. Annem de bir anda ayet el kursi okumak istedi. 12:00'de gelmesi gerekiyordu arıyoruz cevap yok 2 saat sonra arıyorlar gözaltına alınmış bu arada babam A101'de nakliyecilik yapıyor. Arkadaşı var köyden çağırıyor gel beni de al diye babam yok o da ısrar ediyor babam gidiyor onu alıyor yanında torba var adamın Diyarbakır'a yaklaşıyor adam biri aradı deyip acil işim var diyor arabadan iniyor torba sende kalsın ben Diyarbakır'a gelip alacağım diyor. Sonra babam yoluna devam ediyor ve çevirmede durduruyorlar. Polis torbayı kontrol ediyor ve torbada yüklü miktarda uyuşturucu buluyor ve zaten sonrası adliye savcılık derken cezaevi. Dün akşam yaşandı bu arada şu an cezaevinde adam da yarın alınacak parmak izi bulunursa serbest kalır mı?
Anlattığın olay'da eksikler var gibi geldi neden diye soracak olursan baban kaç yaşında adam o torbada ne olduğunu sormamış mı tuhaf bir durum.
4 mahkeme oldu babam 3 üncü mahkemede bi anda suçu üstüne aldı babam 4 üncü mahkemede 11 yıl ceza yedi adamın da beraati verildi savcılık mahkemeye itiraz etti karşı taraftan 11 kişi hakkında tutuklanma kararı istiyor babamın da tahliyesi ekime kadar belli olacaktir
Anlatıyorsun fakat hep eksik ve çelişkilerle dolu şeyler anlatıyorsun

Keşke bende tam bilsem olayı.

Öncelikle geçmiş olsun. Dediğin gibi olayı tam bilmeden "suçsuz yere" tutuklandığını da bilemezsin. Babanın suçu üzerine aldığından bahsetmişsin, olayı az çok tahmin edebiliyorum. Uyuşturucu ticaretinin ve örgüt suçunun cezası ağırdır, hakkınızda hayırlısı olsun.

Babanız suçu niye üstüne aldı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı