Babamı çayı şekersiz içmeye nasıl alıştırabilirim?

Kayra Temel

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar. Benim babam çay içerken, fazla şeker tüketiyor. Günde minimum 3 bardak çay içiyor ve 3 küp şeker atıyor. 55 yaşında adam, fazla şeker tüketiyor. Daha az at diyorum dinlemiyor. Bazen çayına 2 şeker atıyorum, anında anlıyor. Adam resmen işin uzmanı oldu. 1 tane attığımda 1 tane var diyor, 2 tane attığımda 2 tane atmışsın diyor, anlıyor hemen. Ben nasıl babamı çayı şekersiz içmeye alıştırabilirim?

Hocam şekeri ufak ufak azaltın 3 den 2 ye değilde 3ün çeyrek parçasını atmayın gün gün azaltın eğer o derece anlıyorsa helal olsun

21 gün kuralı ile başarabilirsin 21 gün şekersiz içsin sonra beyin ihtiyaç duymuyor.

Şeker ve tuz zamanında kullandığım şeylerdi ama şimdi yemekte veyahut tatlılarda olduğunda içimi bayıyor sanki tiksinç birşeymiş gibi yemeğin ham tadını alabilmek çok güzel birşey, bir kere bırakınca bir daha alışmak ve kullanmak zor.

Selamlar. Benim babam çay içerken, fazla şeker tüketiyor. Günde minimum 3 bardak çay içiyor ve 3 küp şeker atıyor. 55 yaşında adam, fazla şeker tüketiyor. Daha az at diyorum dinlemiyor. Bazen çayına 2 şeker atıyorum, anında anlıyor. Adam resmen işin uzmanı oldu. 1 tane attığımda 1 tane var diyor, 2 tane attığımda 2 tane atmışsın diyor, anlıyor hemen. Ben nasıl babamı çayı şekersiz içmeye alıştırabilirim?

Dostum minimum 3 ise bir problem yoktur şahsen ben 10 13'lere yakınım daha kahvaltıda 3 bardak içtim :D

Ne kadar uğraşsanız da nafile ben 4 tane koyuyordum 0.5'e getirdim bir gün misafirleğe gittik çayıma 3 şeker attılar tekrar başa döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı