Babamın kartından 9.000 TL para çekilmiş

Geçmiş olsun az para değilmiş. Böyle durumlar için ben sürekli internet alışverişini yurt içi yurt dışı kapalı tutuyorum, alışveriş yapacağım zaman açıp tekrar kapatıyorum kart limitleri yüksek, en azından bundan sonra babanı uyar kapalı tutsun sürekli.

Nasıl market sitesi olan istegelsin mi? Eğer o ise tüketici hakları hakem heyeti sonra da anayasa mahkemesine başvurabilirsiniz hem Garanti Bankası hemde istegelsine.
Anayasa mahkemesinin konu ile alakasını hiç anlayamadım, kanunmu değiştireceksiniz 😅
@@Linics dostum, savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı ve suç duyurusunu iste gelsine iletmenizi tavsiye ederim.

Babam garanti kart kullanıyor bugün öğlen 2'de karttan 9000TL para çekildi istegelsin adlı siteden daha önce siteye kayıt olmadık girmedik bile saçma sitelerde alışveriş de yapmıyoruz nasıl olmuş olabilir? Ek olarak babamın telefona 3D Secure kodu gelmiş ama nasıl olduysa işlemi gerçekleştirmişler. Parayı geri alabilir miyiz?

Direkt başvurun büyük ihtimalle kredi kartı bilgilerinizi çalmışlar ve kullanıma kapayınki bir daha aynı şey olmasın.

Konuyla ilgili minik bir gelişme. İstegelsini olay yaşandıktan hemen sonra aramıştık ürün gitmeden müdahale etsinler diye. Müşteri hizmetleri aciliyeti belirteceğim falan dedi. Bu akşam tekrar aradık sizin onayınız olmuş falan dediler sonra hayır bizim onayımız yoktu deyince incelenmeye devam ediyor dendi. İstegelsini de şikayet edebilir miyiz aynı şekilde çünkü dün müdahale etseler direk ürün gitmeyecekti.

Onay vermeden siparişi almaz adamlar zaten. Onay verilmiş demek ki. Marka karalama mı yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama bana inandırıcı gelmedi. Hele ki 8 bin TL tutarında bir para kolay kolay çıkmaz hesaptan.

Onay vermeden siparişi almaz adamlar zaten. Onay verilmiş demek ki. Marka karalama mı yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama bana inandırıcı gelmedi. Hele ki 8 bin TL tutarında bir para kolay kolay çıkmaz hesaptan.

Hayır asla böyle bir şey yapmaya çalışmıyorum daha önce istegelsinden sipariş bile vermedim. Farkındaysan hizmetle ilgili bir problem değil benimki daha önce giriş yapmadığım bir sitede 9000TL harcama yapıldı karttan bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum. Onay verme meselesi de şu istegelsini aradık sipariş verildikten yaklaşık 10dk sonra ve bu siparişin bizim onayımız doğrultusunda gerçekleşmediğini söyledik cevap olarak hemen ilgili birimlere bu acil konuyu iletiyorum oldu. O anda müdahale edilse ve sipariş durdurulsa sıkıntı olmayacaktı. Ayrıca mail ile doğrulamada yaptık karttan para çekildiğine dahil kanıt olarak.

Dosya Ekleri

• IMG_20221127_003951.jpg
    IMG_20221127_003951.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 57
Hayır asla böyle bir şey yapmaya çalışmıyorum daha önce istegelsinden sipariş bile vermedim. Farkındaysan hizmetle ilgili bir problem değil benimki daha önce giriş yapmadığım bir sitede 9000TL harcama yapıldı karttan bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum. Onay verme meselesi de şu istegelsini aradık sipariş verildikten yaklaşık 10dk sonra ve bu siparişin bizim onayımız doğrultusunda gerçekleşmediğini söyledik cevap olarak hemen ilgili birimlere bu acil konuyu iletiyorum oldu. O anda müdahale edilse ve sipariş durdurulsa sıkıntı olmayacaktı. Ayrıca mail ile doğrulamada yaptık karttan para çekildiğine dahil kanıt olarak.

Ben pek bir şey anlamadım. İstegelsin neden yüksek tutar da para çeksin ki? Ayrıca doğrulama da yapılmış. Bilemedim. Banka ile görüşün ardından şikayetçi olun. Başka önerim yok.

Bana triggerlanan arkadaşlar burada IPhone'a kaçak IMEI atılır nerede yazıyor ya :D bir de yanlış bilgiden reportlamışsınız EasyCep sadece iPhone satıyor sanıyorsunuz ama EasyCep Android'de satıyor.
Burada yazdığım adamların tam güvenilir olmadığı yaptığı işlerde sorun çıkabildiğidir. Yine telefondan en iyi anlayan siz olunda okuyun bari.

Konu Android telefonlar olmadığına göre, sorun yok herhalde değil mi? Android telefonlar bizi ilgilendirmiyor şu anda.

Geri
Yukarı