Babası vefat eden arkadaşımla ne konuşabilirim?

463895

Hectopat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, arkadaşım daha geçen cuma babasını kaybetti ve yaşı çok küçük, 13 yaşında. Sınıf arkadaşım.
Sabahları okula beraber yürüyoruz. Onunla ne hakkında konuşabilirim veya konuşmalı mıyım?
Babası hakkında konuşup daha fazla canını sıkmak ve üzmek istemiyorum. Oyun hakkında da konuşamam şu durumda.

Arkadaşlar, arkadaşım daha geçen cuma babasını kaybetti ve yaşı çok küçük, 13 yaşında. Sınıf arkadaşım.
Sabahları okula beraber yürüyoruz. Onunla ne hakkında konuşabilirim veya konuşmalı mıyım?
Babası hakkında konuşup daha fazla canını sıkmak ve üzmek istemiyorum. Oyun hakkında da konuşamam şu durumda.
13 yaşında bir genç bunu nasıl anlar bilmiyorum ama yanında olup destek çıkman en güzel şey. Onunla gül, onunla ağla. Yalnız bırakma.

Hayatımda hiç ölü bir insan bedenine dokunmamıştım. 6 yıl oldu babamı kaybedeli ve yanımda kimse yoktu. İlk dokunduğum ten onun teni oldu.

Aileye baş sağlığı ve sabır dileklerimle...😔

Neşelendirmeye çalışmak çok iyi dönüşler yaratmayabilir. Zaman tanımak lazım. Film, müzik, oyun gibi standart konulardan bahsedin. Zamanla hayatın devam ettiğini fark edecektir.
Kesinlikle. Moral vermeye falan çalışmam bence de daha kötüye gider.
Şu an baya canı sıkkın. Hiçbir yerde aktif değil ve mesaj da yazmadım rahatsız etmeyeyim diye.

13 yaşında bir genç bunu nasıl anlar bilmiyorum ama yanında olup destek çıkman en güzel şey. Onunla gül, onunla ağla. Yalnız bırakma.

Hayatımda hiç ölü bir insan bedenine dokunmamıştım. 6 yıl oldu babamı kaybedeli ve yanımda kimse yoktu. İlk dokunduğum ten onun teni oldu.

Aileye baş sağlığı ve sabır dileklerimle...😔
Başınız sağolsun, Allah sabır versin.
Her zaman beraberiz zaten. Her zaman desteklerim.

Geri
Yukarı