Back-end için öneriler

• Konuyu başlatan tet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

tet

Hectopat
Merhaba. Son zamanlarda web site işleriyle uğraşıyorum bu zamana kadar da hep işin front-end kısmında kaldım artık kendimi bu konuda yeterli hissettiğim için back-end'e geçiş yapmak istiyorum. HTML CSS JavaScript kullanıyorum ileride React Native kullanmayı da düşündüğüm için genellikle Node JS öneriliyor fakat yine de ben Technopat'tan akıl almak istedim. Siz ne önerirsiniz?

Benim önerim eğer JavaScript'te iyiysen veya kendini geliştirmek istiyorsan Node.JS ama Node.JS dışında bir şey istiyorsan mutlaka PHP öğrenmelisin. PHP şu anda dünyada en çok kullanılan back-end yazılım dili.

Benim önerim eğer JavaScript'te iyiysen veya kendini geliştirmek istiyorsan Node.JS ama Node.JS dışında bir şey istiyorsan mutlaka PHP öğrenmelisin. PHP şu anda dünyada en çok kullanılan back-end yazılım dili.
JavaScript'te iyi değilim fakat her gün uğraşıyorum elbet bir noktadan sonra yeterli seviyeye geleceğim fakat bu demek değil ki ben sürekli JavaScript kullanacağım farklı teknolojilere de elbet geçerim, bu durumda yine de öneriniz NodeJs mi olurdu? Php'yi hem çok duyuyorum hem de kötü bi şekilde duyuyorum, yani çok fazla geri kalmış bir teknoloji olarak görülüyor sanki?
Javascrpit bilgin varsa NodeJS bak. Onun dışında django öneririm.
JavaScript bilgim var bu alanda çalışıyorum şu an.

• Nesne tabanlı programlama için,
  • Hataları azaltmak için,
  • Kod okunabilirliğini arttırmak için.
TypeScript, JavaScript'e derlenir. Günün sonunda elinde JavaScript kodu olur. Fakat geliştirme aşamasında TypeScript yazarsın.

Yani Node js için gerekli midir aslında onu sormuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı