Back-end için sadece Python öğrenilse olur mu?

Arkadaşlar ben araştırdığımda front-end dilleri öğrenebildim. Front-end dilleri öğrendiğime göre JavaScript + CSS + HTML.

Ama arkadaşlar back-end dilleri araştırdığımda karşıma her yer de farklı bir dil çıkıyor. Bir yer de PHP yazıyor bir yer de Python yazıyor bir yer de JavaScript yazıyor. Benim kafam karıştı bu nokta da. Sorum ise şu:

Back-end için sadece Python öğrenilse olur mu yoksa yanına ilave diller öğrenmek şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asla tek bir dil kullanılmamalı bence, sonuçta her zaman yeni teknolojiler gelişecek. Bugün işini Django ile görebilirsin, fakat 1 yıl sonra işin içine çok daha farklı şeyler girebilir.

JavaScript'i ne kadar derin öğrendiniz? Çünkü gerçekten öğrendiyseniz NodeJs zaten işinizi görecektir.

Node.js'de bugüne kadar yapamadığım bir şey olmadı desem yalan olmaz. JavaScript'i iyi bildiğinizi düşünüyorsanız, TypeScript ile desteklemek kaydı ile Node.js'i öneririm. Neredeyse her şey için bir npm paketi mevcut. Belli bir yapı oturttuktan sonra, geri kalan her şey npm paketleri ile halledilebiliyor.

İleride nasıl olur bilinmez, fakat bugün için Node.js gayet güçlü duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı