Backplate değişimi garantide sorun çıkarır mı?

hKimera

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Yer
Fitzroy, Victoria 3065
Daha güzel ve kişiselleştirilmiş durması adına ekran kartımın backplateini değiştirmek istiyorum. Lakin halen duran 2, 5 yıllık garantisi var. Backplate değiştirmem garantiyi devre dışı bırakır mı? Eğer diğerini sökmek sıkıntı çıkarıyorsa, yapıştırılan backplate takmam sorun olur mu? (ASUS TUF RTX 2060.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkar garantiden bence. Başka backplate nereden buluyorsun bu arada malzemenin cinsi ne? Ben plastik bir yer bulmuştum yapan öyle bir şey mi?
Bulduğum herhangi bir plate yoktu. Sosyal mecrada karşıma çıkınca bir heves ettim. Eğer sorun çıkarmasaydı, Almanya'dan vs. getirtirdim. O sorun değildi. Baktığımda güzel bir sürü şey ile karşılaştım. İsterseniz küçük bir Google'lama ile bakabilirsiniz.
Servis dışı sökülürse her türlü garanti dışı kalır ürün. Sadece görünüm için 2.5 yıllık garantiyi bozmak -sen de katılacaksındır- değmez.
Kesinlikle 👾.

Arka plakayı tutan vidaların her hangi birinin üstünde beyaz etiket varsa ona tornavida vurduğun an garanti dışıdır demek. Örnek:
Inkedmsi_twin_frozr_gaming_gtx_780_ti_oc_1a_LI.jpg

Arka plakayı tutan vidaların her hangi birinin üstünde beyaz etiket varsa ona tornavida vurduğun an garanti dışıdır demek. Örnek:
Eki Görüntüle 725312
Öyle bir şey yok benim kartımda. Lakin elimle yokladığımda farkettim ki, sanırsam seri numarasının yazdığı kağıdın altında vida var.

Servis noktasını arayıp durumu anlat, ücreti karşılığında Backplate'i size göndersem garanti kapsamını bozmadan değişimi yapar mısınız diye sor. MSI servispoint gibi bir yer ise kabul edeceklerini düşünüyorum, son derece özverili bir servis noktası.

Galiba V1 Tech sitesindeki gibi bir backplate hakkında bahsediyorsun. Bu siteden alabilirsin. Kartın orijinal backplate'ini sökmeden direkt üstüne koyuyorsun. Bir de bunların mıktatıslısı vardı küçük küçük olan. Onları da yine çıkarmadan üstüne koyuyordun.

Yeni konular

Geri
Yukarı