Badlion Client'tan Lunar Client'a geçilmeli mi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Sürekli Minecraft oynayan biri olarak yaklaşık 8 aydır Badlion Client kullanıyorum. Normalde gayet memnundum ve hatta 3.0 güncellemesi ile gelen özellikler de güzeldi fakat yeni gelen 3.1 güncellemesini yükledikten sonra FPS, IP ve tuş göstergeleri sapıttı ve görüntüleri bozuldu. Ayrıca ayarladığım diğer göstergelerin de bazen konumları kafasına göre istemciyi her açtığımda değişmeye başladı.
Zaten Hypixel'deki oyuncuların da genel olarak Badlion Client'a karşı olduğunu görüyorum, ne zaman Badlion Client ile ilgili bir şey yazsam hemen "Lunar is better" yani "Lunar daha iyi" gibi şeyler söylemeye başlıyorlar.

Ben hiç Lunar Client kullanmadım fakat kuzenim kullanmıştı. Fakat kuzenim Hypixel'de o Client ile sadece SkyBlock oynuyordu ve o yüzden Lunar Client ile hiç PvP tabanlı oyunlar oynamadı.

Eğer Lunar Client kullanıyorsanız deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Sizce Lunar Client'a geçmeli miyim?

Not: Badlion Client ve Lunar Client korsan değildir. Bu 2 istemci de orijinal Minecraft hesabı istemektedir ve orijinal Minecraft hesabı girmediğinizde asla çalışmayacaktır. Badlion Client ve Lunar Client'ı lütfen SonOyuncu, CraftRise veya TLauncher ile karıştırmayalım. :)

Bence deneyebilirsiniz, premiumum olmadığı için deneyimlemedim ancak sıklıkla kullanıldığından haberim var. PvP için güzel client diye biliyorum.

Bence deneyebilirsiniz, orijinal Minecraft hesabım olmadığı için deneyimlemedim ancak sıklıkla kullanıldığından haberim var. PvP için güzel bir istemci diye biliyorum.
Şimdi geçtim ve gerçekten beğendim. Badlion Client'ın arayüzü sanki dandik bir ekip tarafından hazırlanmış gibi görünüyordu fakat Lunar'ın arayüzü çok daha iyi görünüyor. Sadece ilk açılışta ana ekran gelince birkaç saniye beklemek gerekiyor, sonra oyun tepki vermeye başlıyor.

Ayrıca Lunar için hiç hesap gerekmemesi de hoşuma gitti. Sadece normal bir Minecraft Java Edition hesabı yeterliymiş. Badlion Client için ise hem Minecraft Java Edition hesabı hem de Badlion hesabı gerekiyordu.

Şimdi fark ettiğim bir durum ise Hypixel'de Lunar Client, Badlion Client'a göre çok daha fazla tercih ediliyor. Badlion Client kullanırken bir SkyWars oyununda ortalama 2-3 kişinin Badlion Client kullandığını görüyordum. Fakat Lunar Client'a geçtikten sonra bir SkyWars oyununda ortalama 6-7 kişi Lunar kullanıyor olarak görünmeye başladı. Yani Lunar çok daha fazla tercih ediliyor.

Şimdi geçtim ve gerçekten beğendim. Badlion Client'ın arayüzü sanki dandik bir ekip tarafından hazırlanmış gibi görünüyordu fakat Lunar'ın arayüzü çok daha iyi görünüyor. Sadece ilk açılışta ana ekran gelince birkaç saniye beklemek gerekiyor, sonra oyun tepki vermeye başlıyor.

Ayrıca Lunar için hiç hesap gerekmemesi de hoşuma gitti. Sadece normal bir Minecraft Java Edition hesabı yeterliymiş. Badlion Client için ise hem Minecraft Java Edition hesabı hem de Badlion hesabı gerekiyordu.

Şimdi fark ettiğim bir durum ise Hypixel'de Lunar Client, Badlion Client'a göre çok daha fazla tercih ediliyor. Badlion Client kullanırken bir SkyWars oyununda ortalama 2-3 kişinin Badlion Client kullandığını görüyordum. Fakat Lunar Client'a geçtikten sonra bir SkyWars oyununda ortalama 6-7 kişi Lunar kullanıyor olarak görünmeye başladı. Yani Lunar çok daha fazla tercih ediliyor.
İzlediğim videolarda TAB'dan bakınca ay simgesi gözüküyordu, bence o bile güzel :) Açıklamanız için çok teşekkürler, 2 haftaya ben de orijinal Minecraft satın alacağım ve önce Lunar'i tercih edeceğim.

Bir sorum olacak, modlar bölümünde proximity chat gibi bir şey var mı? Arkadaşlarla oynadığında oyundaki konumunuza gore sesler az-cok geliyor falan.

İzlediğim videolarda TAB'dan bakınca ay simgesi gözüküyordu, bence o bile güzel :) Açıklamanız için çok teşekkürler, 2 haftaya ben de orijinal Minecraft satın alacağım ve önce Lunar'i tercih edeceğim.

Bir sorum olacak, modlar bölümünde proximity chat gibi bir şey var mı? Arkadaşlarla oynadığında oyundaki konumunuza gore sesler az-cok geliyor falan.

Şuan hala kullanıyor musunuz? Güvenilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı